MC „Puriena“ vėl kolektyvo papildymas: darbą pradeda dar du jauni gydytojai psichiatrai

Ilgas eiles pas gydytojus keiksnojantiems šilutiškiams vėl geros žinios – medicinos centre „Puriena“ darbą pradeda 4 nauji gydytojai – psichiatrai. Tokios gausios šios srities gydytojų komandos Šilutėje dar nėra buvę.

Kolektyvas atsinaujino

Šilutėje jau daug metų yra didelė problema patekti pas gydytojus psichiatrus. Tai patvirtina ne tik tie, kam būtinas gydymas, vaistų receptas, bet ir tie, kam tereikia profilaktinio patikrinimo.

Prieš 3 metus medicinos centrui „Puriena“ įsigijus UAB Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centrą, šis centras buvo perkeltas į modernias, naujai suremontuotas patalpas Lietuvininkų g. 48.

„Tačiau eilių pas gydytojus psichiatrus sumažinti nepavyko, vis dar gaudavome nusiskundimų dėl paslaugų neprieinamumo“, – pripažįsta „Purienos“ direktorius Giedrius Benkunskas. Todėl, pasak direktoriaus, ir nutarta, kad gerų pokyčių pasiekti pavyks tik pritraukus naujų gydytojų psichiatrų.

Per 3 metus tų pokyčių buvo, kolektyvas atsinaujino. Nuo rugsėjo darbą „Purienoje“ pradėjo jaunos gydytojos psichiatrės Viktorija Pleikytė ir Gabrielė Rinkevičienė. O šį mėnesį čia dirbti pradeda dar du psichiatrijos srities specialistai – Justina Valančiūtė ir Gabrielius Rauckis. Gydytoja J. Valančiūtė pradeda darbą nuo spalio 16 dienos, G. Rauckis dirba nuo spalio 1 dienos.

„Kai suformuosime visą kolektyvą, keisis ir „Purienos“ psichikos sveikatos centro „veidas“ bei darbo prioritetai. Pirmiausia dėmesys bus skiriamas tam, kad pacientas kuo greičiau patektų pas gydytoją, o gydytojai teiktų profesionalias ir kokybiškas paslaugas“, – sako G. Benkunskas.

Pristatome jaunuosius medikus.

Justina Valančiūtė

J. Valančiūtė 2014 metais baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, o 2018 m. – psichiatrijos rezidentūrą. Jau rezidentūros metais gydytoja dirbo asistente įvairiuose Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės skyriuose, kur tęsė darbą ir įgijusi gydytojo psichiatro specialybę. Nuo 2019 m. toje pačioje ligoninėje dirbo gydytoja psichiatre bei skyriaus vedėja Poūminių būklių skyriuje, dalyvavo įvairiose darbo grupėse tobulinant darbo procesus ligoninėje. Šiemet LSMU medikė pradėjo Kognityvines elgesio terapijos studijas.

J. Valančiūtė

„Domiuosi įvairiomis psichiatrijos sritimis, tačiau daugiausiai patirties esu sukaupusi dirbant su sudėtingiausiomis, rezistentiškomis gydymui būklėmis, nuotaikos, nerimo, panikos sutrikimais, priklausomybės ligomis, šizofrenija bei ūmiais psichoziniais sutrikimais“, – sako gydytoja.

Jauna moteris prisipažįsta, kad ne vienerius metus lankosi Pamario krašte ir žavisi jo grožiu bei žmonių nuoširdumu. Todėl galimybė prisijungti prie „Purienos“ kolektyvo ją nudžiugino. „Kviečiu šilutiškius nebijoti ir ateiti pasikalbėti apie iškilusias problemas bei sunkumus“, – sako gydytoja.

Gabrielius Rauckis

Jaunas medikas 2017 m. baigė medicinos studijas Vilniaus universitete. Po studijų buvo išvykęs atlikti praktiką Vokietijoje, o grįžęs dirbo medicinos gydytoju slaugos ligoninėje bei Švenčionių ligoninėje. Metus pailsėjęs po studijų ir įgijęs profesinės patirties įstojo į psichiatrijos rezidentūrą, kurią baigė 2022 m. Rezidentūros studijų metu dirbo gydytoju asistentu Respublikinės Vilniaus Psichiatrijos ligoninės įvairiuose ūmios psichiatrijos skyriuose, baigęs įsidarbino tos pačios ligoninės Ūmių psichikos sutrikimų skyriuje bei Alzheimerio ligos ir somatopsichiatrijos skyriuje. Darbo metu sako įgijęs daug patirties gydant kompleksinius ir sudėtingus atvejus.

Gabrielius Rauckis

G. Rauckis domisi visomis psichiatrijos sritimis, visgi daugiausiai patirties jaučiasi turintis gydant ūmius psichozinius sutrikimus, šizofrenijos spektro sutrikimus, priklausomybes, taip pat gerontopsichiatrijos srityje.

Nuo 2022 m. gydytojas tęsia studijas LSMU, gilinasi į kognityvinę elgesio terapiją.

Gabrielius sako, jog darbui rinktis Šilutę jį paskatino tai, kad jau ne vienerius metus lankosi pamaryje ir žavisi šio krašto grožiu. Galimybė derinti darbą su jėgos aitvarų sportu jau seniai buvo jauno mediko svajonė, kurią galiausiai dabar pavyko įgyvendinti. O ir gyvenimo kokybės perspektyva, jo nuomone, patrauklesnės yra mažesniame mieste, nei didmiestyje.