Pagėgių pasieniečiai sulaikė kokaino ir amfetamino siuntą, kurios vertė juodojoje rinkoje 6–7 mln. eurų

Pagėgių pasieniečiai sulaikė 70 kilogramų narkotinių medžiagų, kurių vertė juodojoje rinkoje gali siekti 6–7 mln. eurų. Sulaikyti ir trys asmenys, kuriuos teismas leido suimti dviem mėnesiams.

narkotikai

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai bei Bardinų pasienio užkardos kinologė su vokiečių aviganiu Aru pagal kriminalinės žvalgybos informaciją ketvirtadienį stovėjimo aikštelėje prie vieno namo Jurbarke patikrino automobilį „Volvo V50“.

Jame buvusiame sportiniame krepšyje pasieniečiai rado 20 paketų su milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis. Šalia automobilio pasieniečiai sulaikė 58-erių Jurbarko gyventoją bei kitame automobilyje „Citroen C4 Picaso“ buvusį 50-metį Klaipėdos gyventoją.

Vykdant tolimesnius procesinius veiksmus,  VSAT pareigūnai atliko kratas Klaipėdoje. 50-mečio  klaipėdiečio pažįstamos bute buvo rasta ir paimta 8600 eurų grynaisiais. Kitos sulaikyto klaipėdiečio pažįstamos, 54-erių klaipėdietės, bute per kratą rasti ir paimti 51 pakuotė su milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis, taip pat 2500 eurų grynaisiais ir galimai suklastoti vairuotojo pažymėjimai.

Pasieniečiai  atliko kratą ir  Jurbarke pas sulaikytą 58-erių vyrą, kur  rado  ir paėmė kitus tyrimui reikšmingus daiktus.

VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 71 paketą (apie 70 kilogramų) su galimai narkotinėmis medžiagomis ir 11 100 eurų grynųjų pinigų.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu Pagėgių pasienio rinktinėje  pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sulaikyti 3 asmenys,  kuriems teismas skyrė suėmimą 2 mėnesiams. Automobiliai ir kvaišalai pristatyti į Pagėgių pasienio rinktinę. Atlikus narkotinių medžiagų ekspertizę paaiškėjo, jog tai yra amfetaminas ir kokainas.  Juodojoje rinkoje  preliminari 1 gramo kokaino kaina yra apie 100 eurų, amfetamino 1 gramo kaina – apie 20 eurų. Tad bendra narkotinių medžiagų vertė gali siekti 5 680 000 – 7 100 000 mln. eurų.

Sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai.