Palangoje – atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybos

Lietuvos pajūrio sostinės stadione vyko 98-asis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas.

Šilutės garbę gynė trišuolininkas O. Gusčius.

Palangoje jis vyko septintus metus iš eilės. Pagal surengtų čempionatų skaičių Palanga pasivijo Klaipėdą. Vilniuje pajėgiausi šalies lengvaatlečiai rinkosi 43 kartus, Kaune – 38, Panevėžyje – 2, o Šiauliuose – 1.

Dėl bilietų į Tokiją kovojantiems sportininkams būtina ne tik tapti savo rungčių čempionais, bet ir tą padaryti pasiekiant kuo aukštesnius rezultatus. Į Palangą atvykę aistruoliai stebėjo Tokijo olimpinėse žaidynėse startuosiančius Lietuvos lengvaatlečius. Normatyvus jau seniau įvykdė disko metikas Andrius Gudžius, ieties metikas Edis Matusevičius bei trišuolininkė Diana Zagainova. Lietuvos lengvaatlečių Tokijuje komanda paaiškės liepos 5-ąją.

Čempionate Šilutės garbę gynė trišuolininkas Osvaldas Gusčius (trenerė L. Leikuvienė) ir ietininkas Marius Rudzevičius (Bronius Mulskis). Šilutiškis ketvirtuoju bandymu nušoko 14 m 62 cm ir užėmė penktą vietą. Vilkytiškis M. Rudzevičius trečiuoju bandymu nuskraidinęs ietį 64 m 78 cm buvo ketvirtas. Šilutiškiai 23 rajonų komandų tarpe užėmė 10 vietą surinkę 3293 taškus.