Prekybos namai „Eksa“ verslą rikiuoja pažiūrėję į termometrą

1511772 884054961620799 2597583507627295243 oKeičiantis metų laikui, kinta ir verslų, kuriuos itin stipriai veikia sezoniškumas, asortimentas. Kaip prisitaikyti prie rinkos sąlygų, kiekvienas verslininkas ieško savojo recepto. Vieni vasaros metu labiau mėgstamus produktus keičia aktualesniais šaltajam metų laikui, kiti mėgina klientams įsiūlyti alternatyvių gaminių, tinkančių tarpiniam sezonui.

Tačiau verslininkai sutartinai kartoja, kad jei į sezoniškumą numosi ranka, vargu ar pavyks verslą apskritai išlaikyti. Mat per kelis pelningus mėnesius nepavyksta uždirbti tiek, kad užtektų likusiems metams.

Siūlo naujienų

Kailinių siuvimo verslas vienas iš tų, kuris itin priklausomas nuo oro. Nors ir sako, kad roges reikėtų ruošti vasarą, retas kuris vidurvasarį skuba į kailinių salonus. Edvardas Vitkauskas, Šilutės UAB „Prekybos namai „Eksa“ direktorius, pripažįsta, kad teko ieškoti būdų, kaip stabilizuoti verslą.

„Jau keletą metų siuvame drabužius iš lino. Juos realizuojame tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vis dėlto tik šių gaminių nepakanka, nes lieka du pavasario ir du rudens mėnesiai, kai vilkėti lininius drabužius per šalta, o kailinių dar nereikia. Pradėjome siūti kailines liemenes, rankines, kašmyro paltus“, – sprendimus vardija verslininkas.

Viena iš priežasčių, kodėl, p. Vitkausko nuomone, kailininkams sudėtinga visus metus darbuotis visu pajėgumu, kitokie klientų įpročiai.

„Sakyčiau, kad esame labai sueuropietiškėję. Jei lygintume su Rusijos rinka, kur kailių salonai dirba visus metus, Europoje taip nėra. Taigi esame priversti ieškoti alternatyvų. Nors naujų produktų kūrimas reikalauja papildomų sąnaudų, tačiau investicijos pasiteisina. Viena vertus, taip stabilizuojame verslą, išvengiame pernelyg didelių svyravimų, kita vertus, mums nereikia stabdyti gamybos, mažinti darbuotojų skaičiaus“, – priduria p. Vitkauskas.

Daugiau skaitykite ČIA.