Projekto „Kuriame Lietuvą“ grupė keliavo į Briuselį

pirmoji gimnazija_BriuselyjeNuo 2017 m. vasario mėnesio Šilutės pirmosios gimnazijos IVd klasės mokiniai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų mokytoja L.Toliušienė dalyvauja pilietinių iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą“. Jų idėja – mažinti nesveiką konkurenciją tarp gimnazistų, skatinti rajono gimnazijų bendradarbiavimą. Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą IVd klasės mokiniai  ir mokytoja Laima Toliušienė apdovanoti prizu – pažintine kelione į Briuselį. Sveikiname ir džiaugiamės.

Projekto dalyviai pasakoja apie kelionę į Briuselį:

Istorijos mokytoja Laima Toliušienė: „Džiaugiuosi, kad mano mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Europos Parlamente, išgirsti Europos Komisijos pirmininko Jean Claude Juncker sveikinimo kalbą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventėje. Smagu kartu su Elektrėnų, Alytaus, Anykščių, Skuodo gimnazistais savo akimis pamatyti ir pažinti Europos miestų architektūrą, istoriją, kartu ilsėtis ir bendrauti“.

Rokas: „Sužinojau, kad Drezdenas siejasi su mūsų valstybės ATR vadovu Augustu II Saksu. Briuselis gražus: ir žemutinis su gotikine rotuše, ir aukštutinis su karališkaisiais rūmais. Kelnas garsus tolerancija ir gotikine XIII a. katedra. Goslaras savo viduramžių grožiu pranoko visus aplankytus miestus, tai – šventosios Romos imperatorių rezidencija,  Otonų įkurta X a.“
Jovita: „Man patiko išgirsti istorijas apie Kelne pradėtą odekolono gamybą, sidabro gavyba turtingą Goslaro miestiečių gyvenimą ir apie Briuselio simbolį – besišlapinantį berniuką. Sužavėjo Kelno katedros aukštis, taip pat žmonių mandagumas. Labai džiaugiuosi man tekusia galimybe apsilankyti Europos Parlamente“.

Iveta: „Kiekvieną akimirką stengiausi išnaudoti ir labai patiko, kad kartu buvo gidas, kuris plačiai pasakojo apie kiekvieną miestą bei pastatus. Džiaugiuosi, kad buvom tarp garbingų svečių pakviesti į valstybės atkūrimo 100-mečio šventę Europos parlamente. Artūro Noviko jazz grupės koncertas buvo nuostabus! Kiekvienas aplankytas miestas pakerėjo grožiu, tačiau labiausiai patiko naktinė Briuselio aikštė“.

Kornelija: „Man labai patiko Goslaras, architektūra primine kadrus iš filmų: romaninė bažnyčia – XII a., senamiestis XV – XVII a. Įsiminė Kelno katedra savo didingumu ir grožiu. Džiaugiuosi, kad galėjau pabūti Europos Parlamente, dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjime. Smagu pamatyti Briuselio simbolį – berniuką, patiko tai, kad visi žmones buvo mandagūs. Visą laiką stengiausi išnaudoti prasmingai, todėl neatsisakiau pasivaikščioti po Briuselį vakare, pamatyti naktinį vaizdą, kai visi pastatai švietė įvairiomis spalvomis“.

Dominyka: „Aplankėme ne vieną miestą, pamatėme daug gražių pastatų, sužinojome tų miestų ir pastatų istorijas. Turėjom laisvo laiko savarankiškai patyrinėti miestus vakare, taip pat labai gerai, kad mūsų viešbučiai buvo centre. Be to, po ekskursijų su gidu, turėjome laisvo laiko. Kelionė buvo puiki!“