Rietavo mero taurė iškeliavo į Juknaičius

Praėjusį savaitgalį Rietavo žirgyne (Plungės r.) būriavosi nemažai žmonių, atėjusių čia pasisemti teigiamų emocijų, susitikti su draugais ir pažįstamais. O svarbiausia – pasigėrėti eikliakojais žirgais.

Rietavo mero taurės konkūrą laimėjo Roberta Tarasevičiūtė-Birbalienė ir jos žirgas Žaklina (Juknaičių žirgynas, treneris Gedmantas Grygelis).

Atvykusiuosius pasitiko jau tradiciniu tapęs saulėtas oranžinis traukinukas. Šiemet juo keliavo džinsinių moliūgėlių klasė. Pasigėrėję įvairaus dydžio moliūgais, vieni suko pasidžiaugti dekoratyviniais balandžiais, spalvingomis vištaitėmis ir jų ponais gaidžiais, švelniakailiais triušiais, ragais pasidabinusiais avinais ir ožiukais ar išdidžiomis alpakomis.

Šventę sveikinimo žodžiu pradėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, palinkėjęs raiteliams gražių varžytuvių, o žiūrovams – puikios nuotaikos. Žirgyno direktorius Ričardas Astrauskas papasakojo, kad per Jonines žirgyne gimė kumelaitė, kuriai suteiktas Rietuvos vardas.

Konkūre vieni žirgai per kliūtis lyg vėjas skriejo, kiti šiokius tokius kaprizus rodė, bet raitelių paraginti irgi troško laimėti. Kunigaikščių Oginskių taurę šiemet į SMU gyvulininkystės institutą išsivežė Alma Račkauskaitė, jojusi žemaituku Kikiriu. Antroji vieta atiteko Rietavo žirgyno jojikei Neringai Laurinaitytei su Kana, o trečioji – Ugnei Šveistytei su Kalmanu (gyvulininkystės institutas).

Rietavo žirgyno taurės konkūre laimėjo Evelina Brazdeikytė su Bramsu („Rusnės žirgai“, trenerė Laima Ciparienė), antrąją vietą pelnė Vėjūnė Lukošiūtė su Žuvėdra („Juknaičių žirgai“, treneris Gedmantas Grygelis), o trečiąją – Silvija Linkevičiutė su Arvena („Telšių jojimo klubas“).

Pagrindinė Rietavo kraštiečių klubo taurė atiteko Gaudenei Janavičiūtei su Žigoleta („Smalininkų žirgai“) ta pati raitelė tik jau su Bela laimėjo ir antrąją vietą, o trečioji taurė Dijos Maižeikytės  rankose iš keliavo į Priekulę (žirgas Reivas).

Mero taurės konkūrą laimėjo Roberta Tarasevičiūtė – Birbalienė ir jos žirgė Žaklina („Juknaičių žirgynas“, treneris G. Grygelis). Antrosios ir trečiosios vietos taures į Smalininkus išsivežė Gaudenė Janavičiūtė (žirgai Bela ir Žigoleta). Diplomais apdovanoti ir visi konkūrų ketvirtosios ir penktosios vietų laimėtojai.

Pertraukose tarp konkūrų galima buvo susipažinti su kuršių genties IX-XI amžiaus buitimi ir karyba. Gyvosios gamtos klubas PILSOTS pristatė tuometinius kostiumus, ginklus ir pasiūlė pasigėrėti demonstracinėmis kovomis. Nemažai žiūrovų sulaukė testo „Kas stipresnis – džinsai ar žemaitukai?“. Tai reginys, kai du žemaitukai kiekvienas į savo pusę traukė džinsus. Žinoma, džinsai plyšo (nors ir ne pusiau), taigi stipresni buvo žemaitukai.

Ne vieno akį traukė medžioklės trofėjų siena ir puikūs medžiotojų pagalbininkai – Lietuvos skalikai. Veikė ir mobili veterinarijos klinika, kur norintys galėjo paskiepyti ir paženklinti savo augintinius. Smaližių laukė Albino medus, Radviliškių kaimo kepyklos produkcija, rūkyti šamai ir unguriai. Čia pat galėjai ir vaistažolių, vilnonių kojinių nusipirkti. O išalkusiems tuoj buvo pasiūlyta užkąsti šašlykų, raugintų kopūstų, košės ar kito kokio gardumyno.