Šienpjoviai K. Auškalnis ir A. Kakta Lenkijoje iškovojo antrą vietą

Lietuvos šienpjovių čempionato nugalėtojai, gardamiškiai Kozmas Auškalnis ir Arūnas Kakta su gausia lietuvių šienpjovių rinktine ir palaikymo komanda dalyvavo jau 18-tą kartą Biebžos (Bebros) nacionaliniame parke vykstančiose šienavimo dalgiu varžybose.

Gardamiškiai K. Auškalnis ir A. Kakta su gausia lietuvių šienpjovių rinktine Biebžos (Bebros) nacionaliniame parke. (BAF nuotr.).

Pasak Baltijos aplinkos forumo direktoriaus Žymanto Morkvėno, buvo gera pasirungti su itin stipriais lenkų ir belgų šienpjoviais, pažiūrėti, kaip toks čempionatas organizuojamas svetur, pabendrauti su bendraminčiais. Čempionatas čia tradiciškai taip pat vyksta meldinių nendrinukių buveinėse.

Lietuvos šienpjovių rinktinė į Lenkiją keliavo su nenugalimais Lietuvos čempionais „Dalgio broliais“ gardamiškiais K. Auškalniu ir A. Kakta, užsispyrusiais žemaičiais iš Kretingalės „Kresnižoliais“ Sigitu Savickiu, Irmantu Pryšmantu, išskirtiniu įvaizdžiu ir humoru visus kerinčiais „Švendubrėnais“ Tadu Suraučiumi ir Antanu Smaliuku. Specialioje rungtyje jėgas išmėgino ir Baltijos aplinkos forumo direktorius Ž. Morkvėnas.

Nors lietuviai Pasaulio šienpjovio titulo nelaimėjo, tačiau ant scenos lipo net 3 kartus. Visi dalyviai atkreipė dėmesį į išskirtinę visų Lietuvos komandų šienavimo kokybę! Geriausiai pasirodė netikėtai varžybose dalyvauti sugalvojusi Vaiva Savickė – ji pelnė geriausios šienpjovės titulą būtent dėl kokybiško šienavimo.

Pirmąją vietą specialioje nacionalinio parko nominacijoje pelnė dzūkai „Švendubrėnai“, aplenkę ir II vietą toje pačioje kategorijoje iškovojusius K. Auškalnį ir A. Kaktą.

Pasak Ž. Morkvėno, visi šienpjoviai jau laukiami kitąmet Nemuno deltoje vyksiančiame Lietuvos šienpjovių čempionate.