Šilutės dziudo klubas „Kumikata“ nutraukė narystę su LDF

Lietuvos dziudo federacija (LDF) sulaukė oficialaus 7 klubų prašymo nutraukti narystę federacijoje.

Šilutės dziudo klubo „Kumikata“ treneris R. Lukošius (kairėje).

LDF Vykdomasis komitetas vienbalsiai pritarė 6 klubų pageidavimui, o vieno klubo prašymas nesvarstytas, nes jis dėl įstatų pažeidimų jau pernai nebebuvo federacijos nariu.

Skandalas Lietuvos sporte įsiplieskė dar rudenį, kai dziudo federacijai buvo pateikti kaltinimai karjerų žlugdymu ir susidorojimu. Narystę LDF, be kitų, nutraukė ir Šilutės dziudo klubas „Kumikata“. Jų raštas apsvarstytas nuotoliniu būdu surengtame Vykdomojo komiteto posėdyje.

Pranešimai apie tai, kad dziudo sportas Lietuvoje byra į šipulius, o ne vienerius metus tyliai kunkuliavęs dziudo bendruomenės ugnikalnis galiausiai išsiveržė, pasipylė dar lapkritį. Tuomet ryškiausi šalies sportininkai viešai kaltino dziudo federaciją ir jos prezidentą aplaidumu, abejotina veikla, interesų painiojimu ir netgi susidorojimu. Kalbėta, kad dėl to dziudo sportas praranda geriausius kovotojus ir garsiausi šalies sportininkai masiškai protestavo prieš federacijos, o tiksliau jos prezidento Vigmanto Sinkevičiaus darbo metodus. Ryškiausi dziudo sportininkai masiškai atsisakė ir to, kas šiame sporte yra svarbiausia – juodų diržų.

Pasak V. Sinkevičiaus, nors klubai nutraukė narystę, tai neturės įtakos nei pačios federacijos, nei sportininkų veiklai. Pagal LDF įstatus, nebuvimas federacijos nariu nesudaro kliūčių atletams dalyvauti šalies čempionatuose bei kituose oficialiuose turnyruose. Tad, jei sportininkai atitiks kvalifikacinius reikalavimus, taikomus visiems dalyviams, jie galės kovoti dėl šalies pirmenybių medalių bei siekti kitų sportinių aukštumų.

Anot V. Sinkevičiaus, nors pasitraukę klubai sudarė nedidelę dziudo bendruomenės dalį, tenka apgailestauti, jog buvo pasirinktas ne dialogo, o ultimatumų kelias.

„Visi federacijos nariai gali laisva valia rinktis savo statusą bei veiklos kryptis. Mes tam kliūčių nedarome. Tačiau niekada nepritarsime destrukciniams veiksmams, siekiant skaldyti dziudo bendruomenę. Kai kurių veikėjų bandymai, tenkinant užgautas asmenines ambicijas, sukurstyti kuo didesnę klubų dalį, baigėsi kaip ir prognozuota: daug triukšmo, bet mažai naudos. Ir jokių racionalių pasiūlymų bei išeičių. Tad gali būti, jog jų pasitraukimas didžiajai dziudo bendruomenės daliai išeis į naudą. Savo ruožtu neabejoju, jog ir toliau užtikrinsime sklandų federacijos darbą“, – dėstė LDF prezidentas.

V. Sinkevičius pabrėžė, jog nepaisant kai kurių klubų pasitraukimo, LDF vadovybė, kurią palaiko ir svarbiausios Europos bei pasaulio dziudo organizacijos, yra atvira dialogui ir vertina visų bendruomenės narių indėlį į olimpinės sporto šakos vystymą.

LDF prezidento žodžiais, nepaisant pandeminės situacijos, šis sezonas Lietuvos sportininkams, treneriams bei teisėjams yra itin atsakingas. Šiemet mūsų šalies atstovų laukia įvairių amžiaus grupių nacionaliniai čempionatai, taip pat Europos bei pasaulio pirmenybės. Taip pat tikimasi turėti Lietuvos atstovų ir Tokijo olimpinėse vasaros žaidynėse.