Šilutės pašonėje – Šilmeižiuose riaumojo plieno žirgų varikliai

Šeštadienį, spalio 9 d., nuo ankstyvo ryto netoli Vydūno gimtinės - Šilmeižių kaime, prieš dvejus metus atidarytoje motoklubo „Šilutės greitis“ motokroso trasoje riaumojo krosiniai motociklai ir keturračiai.

Čia vyko graži sezono uždarymo šventė, kurią surengė motoklubas „Šilutės greitis“. Motociklų sporto gerbėjai tądien galėjo nemokamai pasimėgauti įspūdingu reginiu – puikiai paruoštoje trasoje varžėsi tiek mėgėjai, tiek profesionalai.

Atvykusių žiūrovų dėmesį pirmiausia traukė gausybė renginiui paruoštų krosinių motociklų. Vėliau vaizdai irgi buvo ne mažiau įspūdingi: vienas paskui kitą dideliu greičiu lekiantys krosiniai motociklai ne tik riaumojo, bet paskui save kėlė ir įspūdingo dydžio smėlio fontanus. Akimirka kita, ir sportininkai, pašokę nuo trasos kalvų jau skriejo oru…

Motokroso sezono uždarymo varžybose lenktynininkai varžėsi 65cc, pradedančiųjų, mėgėjų, open, veteranų +40, veteranų +50, moterų ir keturračių klasėse.

Pasak motoklubo „Šilutės greitis“ prezidento Kęsto Valančiaus, tokia motokroso šventė surengta nebe pirmą kartą. Į šią šventę sulėkė sportininkai ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš Latvijos.

Beieškant patogesnės vietos varžybų akimirkoms fiksuoti, pro šalį prazvimbė jaunas, gal net ikimokyklinio amžiaus motociklininkas. Varžybų metu jauniausiems sportininkams buvo surengti keli važiavimai. Sutrumpinus trasą, jie galėjo pajusti, ką reiškia varžytis tikroje trasoje. Netrūko ir lengvų kritimų. Mažųjų lenktynes lydėjo susižavėjusios publikos palaikymo šūksniai, raginimai nepasiduoti konkurentams.

Mažųjų lenktynininkų varžybas laimėjo šilutiškis Neilas Zalcas (65cc klasė). Klubo draugas Mantas Dubauskas (Vydūno gimnazijos moksleivis), kuris kroso varžybose dalyvauja ketvirtus metus (125 cc klasė), taip pat tapo nugalėtoju. Neilą jis apibūdino kaip labai gabų, nes per pusę metų išmoko puikiai važiuoti ir jau dalyvauja varžybose. Neilas yra motoklubo „Šilutės greitis“ prezidento K. Valančiaus anūkas. Senelis anūkui gėdos nepadarė ir taip pat tapo šių varžybų nugalėtoju veteranų +50 klasėje. Šilutiškis Armandas Rudaitis (65cc klasė) užėmė trečią vietą.

Keturiolikmetis gimnazistas M. Dubauskas važiuoja nuo 10 metų, trečius metus dalyvauja Lietuvos čempionate ir Lietuvos taurės varžybose. Jis važinėja ir į įvairias kitas varžybas, kurios vyksta Lietuvoje, lankosi LMSF organizuojamose stovyklose ir vyksta į privačias motokroso stovyklas. Jį mokė K. Valančius ir kiti didesnę patirtį turintys Šilutės klubo nariai. Šiuo metu Mantas treniruojasi Telšiuose pas trenerį Osvaldą Zalepūgą, su juo vyksta ir į kitų miestų motokroso trasas. Labiausiai vaikinui padeda tėtis.

Mantui Degučiui (mėgėjai) ir Vaidui Andrijauskui (veteranai +40) ant prizininkų pakylos užlipti nepavyko. Šilutiškis Egis Daugintis (pradedantieji) užėmė trečią vietą.

Vakare į varžybų uždarymą atvyko savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Seimo nario Zigmanto Balčyčio padėjėjas, Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris Seimo nario vardu pasveikino lenktynininkus bei jų fanus ir gerai varžybose pasirodžiusiam M. Dubauskui įteikė dovaną. Mantą ir klubo prezidentą K. Valančių nudžiugino ir žiūrovo piniginis prizas.