Šilutės šaškininkų komanda Lietuvoje – penkta

Bačkonyse (Kaišiadorių r.) vykusiame Lietuvos šaškių klubų pirmenybėse Šilutės šaškininkai (vadovas Romualdas Šimanauskas) tarp 15 rinktinių iškovojo garbingą penktą vietą.

Rajono šaškininkai treniruotėms renkasi sekmadieniais VšĮ „Šilutės sportas“ salėje.

Tai aukščiausias rajono šaškininkų pasiekimas. Iš viso čempionate komandų garbę gynė 68 šaškininkai, vesta ir individuali įskaita.

Šilutės rajono garbę Lietuvos šaškių klubų komandų pirmenybėse gynė Benediktas Bagočius, Algirdas Dulinskas, Romualdas Šimanauskas, Vincas Nefas ir pagalbon pasikviestas klaipėdietis, sporto meistras Saulius Gricius.

Čempionų laurus iškovojo Vilniaus ŠK „Verdenė“, 2-3 vietas užėmė sostinės ŠK „Riešutas“ ir Šiaulių ŠK „Fintas“, kurių garbę gina didmeistriai ir meistrai. Pasak R. Šimanausko, pirmenybėse dalyvavo 4 didmeistriai, 17 sporto meistrų ir 21 kandidatas į sporto meistrus. Šilutiškiai buvo vieningi, kovojo pagirtinai.

Varžovus parinkdavo kompiuteris, varžovai žaidė po dvi partijas. Šilutiškiai čempionatą pradėjo pergalėmis: nugalėjo Marijampolės SC – 5:3, Alytaus „Alitą“ – 8:0, Telšių „Smūgį“ – 6:2 ir Vilniaus jaunimą – 5:3.

Po to šilutiškiams teko visas Lietuvos šaškių žiedas: Vilniaus „Verdenė“, „Riešutas“ ir Šiaulių „Fintas“, kurių garbę gynė žinomi didmeistriai ir sporto meistrai. Jokių šansų juos įveikti, todėl mūsiškių legionierius S. Gricius prie lentos nesėdo, nenorėdamas sugadinti savo reitingo. Būsimajam čempionui „Verdenei“ pralaimėta 0:8, „Riešutui“ – 1:7, „Fintui“ – 2:6. Šilutės rajono daugkartinis čempionas B. Bagočius baigė savo partijas lygiosiomis žaisdamas prieš „Riešuto“ sporto meistrą Žilviną Mildažį ir prieš „Finto“ sporto meistrą Gintautą Petraitį.

Komandų čempionatą laimėjusi sostinės „Verdenė“ surinko 13 taškų, II vietą užėmė sostinės „Riešutas“ – 12, III – Šiaulių „Fintas“ – 10 taškų. Ketvirta liko Šiaulių „Dubysa“ – 9 tšk. Šilutės rinktinė pelnė 8 taškus – 5 vieta. Komandos lyderiai buvo S. Gricius – 8 tšk., B. Bagočius – 7 tšk., A. Dulinskas – 6 tšk.