Šilutės stadionas: būklė ir toliau piktina vietinius, bet šviesa tunelio gale jau matosi

Štai tokiais vaizdais ir toliau piktinasi bei dalijasi mūsų skaitytojai, apsilankantys Šilutės miesto stadione...

Šilutės stadiono futbolo aikštės pagrindas jau apžėlė žole, o taip atrodo bėgimo takeliai… Tokia stadiono būklė nepaliauja piktinti mūsų krašto žmonių ir stebinti atvykstančių svečių.

Šiemet birželio pradžioje rašėme, kad šilutiškiai, jau paruošę pagrindą miesto stadiono futbolo aikštės dirbtinei dangai, netikėtai sužinojo, jog ir pinigų tai dangai turės rasti patys. Ilgai žadėjusi reikalingus maždaug 200 tūkstančių eurų rasti Lietuvos futbolo federacija (LFF) finansuoti dangos pirkimą atsisakė.

Visgi šviesa šio tunelio gale jau lyg ir matyti.

Ilgai žadėjusi LFF viltį atėmė

Pinigų dirbtinei futbolo aikštės dangai ne vienerius metus šilutiškiams buvo žadėjusi Lietuvos futbolo federacija (LFF). Tačiau Šilutėn birželį atvykęs svečias – jos prezidentas Tomas Danilevičius pranešė, kad šilutiškiai tokių vilčių gali nebepuoselėti.

Meras Vytautas Laurinaitis tuomet sakė, kad tokio LFF prisidėjimo tikėtasi ne vienerius metus. Ir tos viltys nebuvo iš piršto laužtos – LFF pati ne vienerius metus žadėjo, kad skirs pinigų mūsų miesto stadiono dirbtinei dangai. Pasak V. Laurinaičio, ją nupirkti kainuotų apytikriai 200 tūkstančių eurų.
LFF vadovas tuomet Savivaldybės vadovus informavo, jog pasikeitė federacijos tikslai. Dabar kiekvienai iš dešimties apskričių bus skiriama lėšų tik vienos dirbtinės dangos įrengimui. Kadangi pernai tokią dangą gavo Kretinga, kuri jau buvo jai paruošusi pagrindą, šiemet dirbtinės dangos nebeliko nei Klaipėdai, nei Palangai, nei Šilutei.

Šilutės stadione jau kuris laikas dirbtinei dangai yra paruoštas pagrindas. Pasak VšĮ „Šilutės sportas“ direktoriaus Dainiaus Gricevičiaus, jis padarytas ypač kokybiškai, nes norima, kad naujoji danga laikytų kuo ilgiau.

Tuomet Savivaldybės ir VšĮ „Šilutės sportas“ vadovai nutarė, kad belieka patiems ieškoti tų reikalingų tūkstančių.

Šilutės stadionui reikia ne tik dirbtinės futbolo aikštės dangos, rekonstrukcijos prašyte prašosi kiekvienas jo kampelis.

Laukti liko nebeilgai

Kad Šilutės stadiono būklė – itin skaudus reikalas daugeliui šilutiškių, rodo ir skambučiai redakcijai, kurių „Šilutės naujienoms“ tenka išklausyti nuolat. Pastaruoju metu vėl sulaukiame ir nuotraukų, kurios iliustruoja tą liūdną vaizdą – jau įrengtoje dirbtinėje dangoje ir vėl veši piktžolės…
Ar dar ilgai taip piktinsime mūsų miesto gyventojus? Tokį klausimą penktadienį ir vėl adresavome merui V. Laurinaičiui.

Meras patikino, jog „laukti liko nebeilgai“. Pasak jo, viešasis dirbtinės dangos pirkimas futbolo aikštei jau paskelbtas, nors pasiūlymų dar ir nesulaukta. Jeigu įmonė, kuri pasiūlys tokį pirkinį, jį jau turės, gali būti, jog dirbtinė danga Šilutę pasieks dar šį rudenį. Jei pasiūlymas bus tokią dangą gaminti, gali būti, jog reikalas nusitęs iki kito pavasario ar vasaros.

Pasak V. Laurinaičio, bendra pirkinio ir įrengimo suma svyruos apie 250 tūkstančių eurų. Suma išauga todėl, kad dar apie 50 tūkstančių reikės įrengti apšvietimui ir aptverti aikštę tvora.

Viskas vyksta labai lėtai

Tiesa ta, kad vien futbolo aikštės rekonstrukcija visų mūsų stadiono problemų neišspręs. Kapitalinės rekonstrukcijos seniai reikia ir stadiono tribūnoms, kurios jau seniai piktina visus savo apgailėtina būkle.

Pasak FK „Šilutė“ vyr. trenerio Svajūno Česnulio, mūsų stadionas seniai tapo vieta, kurioje girtauja ir viską laužo visi kas tik nori. O mūsiškiams futbolininkams būna labai gėda, kuomet atvykusius teisėjus tenka palydėti į jiems skirtą kambariuką…

„Atsarginių žaidėjų suoliukai – kaip prieš karą, tokie turbūt vieninteliai Lietuvoje, skarda užlopyti. Su normaliais batais negali ateiti, nes patenki į purvyną… Patekome į kitą LFF taurės etapą, norime, kad burtai suvestų su A lygos komanda. Bet, jei taip nutiks, kur mes juos priimsime?..“ – kritikos negailėjo mūsų futbolininkų vyr. treneris.

Anot jo, labai jau lėtai viskas vyksta…