Šilutiškis L. Mėgelaitis – apie adaptaciją šalies vyrų rinktinėje

Linas Mėgelaitis (buvęs FK „Šilutė“ trenerio Svajūno Česnulio auklėtinis) pirmą kartą Lietuvos rinktinėje debiutavo 2020-ųjų rudenį, o dabar sulaukė naujojo rinktinės trenerio Valdo Ivanausko dėmesio ir vėl darbuosis su nacionaline komanda pasaulio čempionato atrankos kovose.

Šilutiškis L. Mėgelaitis su Lietuvos rinktine rugsėjo 2 d. Vilniuje stojo į kovą su Šiaurės Airijos ekipa.

2020-ųjų lapkritį futbolininkas daugiau nei valandą sužaidė kontrolinėje akistatoje su Farerų salomis, o vėliau į vyrų rinktinę sugrįžo jau šių metų vasarą, Baltijos taurės kovoms bei kontrolinei kovai su Ispanijos futbolininkais.

Kaip sakė pats žaidėjas, antras iškvietimas į rinktinę yra lengvesnis, nes tada jau geriau pažįstamas kolektyvas. „Kai pirmą kartą atvykau, žaidėjų nepažinojau asmeniškai, o vėliau jau buvau susipažinęs, tad buvo lengviau. Kolektyvas padėjo įsilieti, treneris pasitikėjo, tad tikrai džiaugiuosi. Buvo ir klaidų, ir jaudulio, bet tai normalu, nes tai nėra paprastos rungtynės, o rinktinė“, – teigė žaidėjas.

Jis pripažino, kad adaptaciją palengvina tai, kad rinktinėje yra buvusių bendražygių iš vaikinų U21 rinktinės. „Kartos keičiasi, vyresni išeina, ateina jaunesni, yra konkurencija, tai yra natūralus dalykas futbole“, – teigė žaidėjas.

Futbolininkas kalbėjo ir apie savo sezoną Italijoje – su „Gubbio“ komanda jis „Serie C“ B grupės varžybose užėmė 12 vietą ir tik tašku atsiliko nuo pozicijos, kuri būtų leidusi tęsti kovą dėl vietos atkrintamosiose ir galbūt pakilimo į „Serie B“.

Prieš šį sezoną futbolininkas pakeitė klubą ir išvyko į kitą „Serie C“ klubą – „Viterbese“. „Sezoną pradėjome prastai, žinome, kokia buvo situacija pasaulyje. Pasiruošimą buvome pradėję tik 10 žaidėjų, sužaidėme tik vienerias kontrolines rungtynes, o per pirmas aštuonerias čempionato rungtynes iškovojome vos 3 taškus. Paskui įsibėgėjome ir sezono vidurys buvo tikrai geras. Gaila, kad dėl vieno taško nepakilome į atkrintamąsias. Kartėlis liko, nes prastai pradėjome sezoną ir prastai užbaigėme, o visi šias dalis labiausiai ir atsimena. Tikiuosi, kad bus galimybė pakilti ir į aukštesnę lygą“, – sakė šilutiškis.