Šilutiškis pagerino tris šalies rekordus

Marijampolėje (gegužės 7 d.) vyko Lietuvos jaunučių iki 13 m. sunkiosios atletikos čempionatas (finalinės varžybos).

Marijampolėje jaunasis sunkiasvoris P. Balčiūnas iškovojo čempiono vardą ir pagerino tris šalies rekordus.

Trys Šilutės sporto mokyklos trenerių Liudo Čičirkos bei Laimio Li-čin-chai auklėtiniai kovojo dėl medalių. Jaunasis sunkiasvoris Pranas Balčiūnas tapo čempionu ir pagerino tris šalies rekordus.

Pasak trenerio L. Čičirkos, Marijampolėje vykusio čempionato finalinėse varžybose puikiai pasirodė visi trys Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai: Mantas Kaveckas, Justas Stanišauskas ir Pranas Balčiūnas. Visi trys sunkiasvoriai kovojo +76 kg svorio kategorijoje. M. Kaveckas užėmė IV vietą, J. Stanišauskas V vietą.

Įdomiausios varžybos buvo, kai sportininkai kovojo dėl prizinių vietų. Čia sublizgėjo šilutiškis P. Balčiūnas – perspektyvus vaikinas, kuriam dar tik 13 metų. Jis pagerino visus tris Lietuvos jaunučių iki 13 metų rekordus: išrovė 67 kg, išstūmė 85 kg ir dvikovės sumoje surinko 152 kg. Tai naujas Lietuvos jaunučių rekordas.

Antras šioje svorio kategorijoje liko klaipėdietis Deivydas Malvicas, dvikovės sumoje surinkęs 133 kg, trečias buvo telšiškis Emilis Norkus – 113 kg.

Šiose varžybose P. Balčiūnas buvo žymiai stipresnis už savo oponentus iš kitų miestų. Treneris mano, kad jis yra vienas perspektyviausių sportininkų šioje svorio kategorijoje.

„Aš per 40 metų nepamenu, kad 13 metų vaikinas būtų toks fiziškai stiprus – stipresnis už netreniruotą suaugusį vyrą. Pranas pritūpia su 140 kg štanga, to padaryti neįstengtų net geri kitų sporto šakų sportininkai Šilutėje. Jis turi geras perspektyvas, bet tai žinoma priklauso nuo jo paties: kaip jis treniruosis, kiek jis įdės pastangų. Jeigu jis sutelks visas jėgas pamėgtam sportui, tai ateityje galima laukti aukštų rezultatų“, – „Šilutės naujienoms“ sakė L. Čičirka.