Sulaikyti narkotikus pardavęs ir pirkęs vyrai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai vasario 1 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Vykdant ikiteisminį tyrimą, šiemet vasario 1 d., apie 19.30 val., pareigūnai , Klaipėdos rajone esančioje autobusų stotelėje, užfiksavo asmenį, galimai pardavusį narkotines medžiagas – kanapes, pas jį atvykusiam vyriškiui.

Netrukus Šilutės rajone, Sakūčių kaime, pareigūnai sustabdę automobilį „Skoda Fabia“, kuriuo vyko minėtas asmuo, jį su įkalčiais sulaikė. Atlikus narkotines medžiagas įsigijusio 44 m. Šilutės rajono gyventojo, apžiūrą, striukės kišenėje rasti 2 folijos lankstinukai su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis.

Tęsiant tyrimą sulaikytas ir šias narkotines medžiagas vyriškiui pardavęs 27-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Pareigūnai nedelsiant atliko kratas jo namuose. Atidžiai apieškojus minėto asmens gyvenamąsias patalpas, rastas didelis kiekis narkotinių medžiagų – kanapių ir kokaino. Taip pat rasta ir paimta 3 570 eurų grynųjų pinigų, kurie galimai gauti iš narkotinių medžiagų prekybos. Šis vyriškis policijai žinomas už įvairius nusikaltimus, taip pat už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis.

Įtariamajam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jam pareikšti įtarimai pagal LR baudžiamojo kodekso (BK) 260 str. 2 d. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turėdamas tikslą jas platinti, arba pardavė ar kitaip platino didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų.

Narkotines medžiagas įsigijusiam vyrui pareikšti įtarimai pagal BK 259 str. 1 d. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas, neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.
Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Siekdami kovoti su analogiškomis nusikalstamomis veikomis, pareigūnai kreipiasi į gyventojus, prašydami informuoti policiją apie jiems žinomus neteisėtus disponavimo narkotinėmis medžiagomis atvejus ir taip padėti mažinti šią problemą.