Sunkiaatletis O. Mamčenkovas tapo čempionu

Klaipėdoje vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo sunkiosios atletikos čempionatas.

O. Mamčenkovas uostamiestyje iškovojo čempiono titulą.

Gerai pasirodė Šilutės sporto mokyklos trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai. Čempiono titulą iškovojo Osvaldas Mamčenkovas, o dar trys šilutiškiai tapo prizininkais.

Pagal LSAF 2021 m. sporto renginių kalendorių čempionatas surengtas birželio 4 – 5 dienomis, prieš tai keturiuose miestuose vyko zoninės atrankos varžybos.

Šilutiškiai, turintys senas sunkiosios atletikos tradicijas, moka išugdyti čempionus. Varžybos Klaipėdoje dar kartą tai patvirtino.

Aštuoniolikmetis O. Mamčenkovas (89 kg) kruopščiai ruošėsi jaunimo čempionatui ir užtikrintai nugalėjo varžovus iš Vilniaus, Klaipėdos, Anykščių, Plungės, Panevėžio ir Marijampolės. Rovimas – 110 kg, stūmimas – 135 kg, dvikovės suma 245 kg. Dvikovėje jis nugalėjo metais vyresnį vilnietį R. Jurginauską iškėlęs 4 kg daugiau. Trečias liko klaipėdietis M. Grabauskas, surinkęs 185 kg.
Sunkiosios atletikos treniruotes lanko ir Osvaldo brolis dvynys Deividas (67 kg), jis savo svorio kategorijoje užėmė V vietą (dvikovės rezultatas 135 kg). Pirmavo klaipėdietis J. Komža, įveikęs 188 kg, kurio treneris buvęs L. Čičirkos auklėtinis A. Trajanauskas.

73 kg sv. kat. šilutiškis Erikas Saudargas liko V vietoje, surinkęs 170 kg. Komandinėje įskaitoje šilutiškiai užėmė 8 vietą.

Jaunių iki 17 m. čempionato finale III vietą iškovojo šilutiškis Mantas Lelėnas (50 kg). Jis sėkmingai išnaudojo visus bandymus gerindamas rezultatą, dvikovės rezultatas 95 kg. Manfredas Burzdžius (67 kg) iškovojo sidabrą (dvikovėje 168 kg), Lorenas Matevičius (81 kg ) – bronzą (181 kg).

Šilutės 17-mečiai tarp 14 komandų užėmė VII vietą, surinkę 106 taškus.