Šyšos pakrančių švarinimo akcija atidarytas turizmo sezonas

baidariu zygis siuksles renkaPenktadienį su gražia iniciatyva – ekologiniu žygiu baidarėmis – Šilutės turizmo ir informacijos centras (TIC) pakvietė šilutiškius atidaryti turizmo sezoną. Plaukimo metu šešiomis baidarėmis plaukė 12 entuziastingų dalyvių, kurie rinko šiukšles, išmėtytas pakrantėse nuo „Biofuture“ gamyklos iki uosto, ir taip švarino Šyšos upės pakrantes ir aplinką.   

Plaukimo baidarėmis dalyviai bene keturias valandas plaukė per Šilutę ir iš upės ištraukė kalną šiukšlių – net pusšimtį maišų.baidariu zygis 1

Vieni pirmųjų finišo liniją kirtę broliai Martynas ir Arnoldas Kuncaičiai sakė, jog prie šios gražios turizmo atidarymo akcijos prisijungė pirmą kartą. Jiems buvo smagu ne tik pasigrožėti Šyšos upe, bet ir prisidėti prie jos išsaugojimo. Abu broliai iš viso surinko tris didžiulius maišus šiukšlių.

Po to kelionės dalyviai pakviesti atsipūsti bei pasivaišinti UAB „Kintai“ išvirta žuviene ir etnografės Indrės Skablauskaitės pagamintu punšu bei kafija. Dalindamiesi įspūdžiais, žygio dalyviai sakė, kad daugiausia upėje ir pakrantėse rado įvairių butelių, vienkartinių maisto indų. Tarp radinių – ir žvejybos tinklas, vyno butelis su „laiškeliu“, lietvamzdis ir net kelios sovietinių laikų dujokaukės.

Džiaugdamasi pavykusia akcija Šilutės TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo UAB „Baidarių centras“ vadovams, kurie davė baidares, taip pat Šilutės seniūnijai, kuri pasirūpino išvežti surinktas šiukšles.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!