Tradiciniame renginyje pagerbti geriausi rajono sportininkai,  pasidžiaugta trofėjų gausa 

Kaip ir kasmet, artėjant metų pabaigai, Šilutės rajono savivaldybėje surengiamas neeilinis renginys, skirtas pagerbti ir dar kartą pagarsinti pačius stipriausius, veržliausius mūsų krašto sportininkus bei jų trenerius.

Toks renginys įvyko antradienį ir į būrį sukvietė daugiau nei pusšimtį krašto sportininkų. Šilutės rajono savivaldybės Sporto reikalų komiteto nutarimu, visiems sportininkams ir jų treneriams įteikti rajono mero Vytauto Laurinaičio padėkos raštai bei simbolinės piniginės premijos. Šiam išskirtiniam apdovanojimui šiemet buvo skirta 9 240 eurų.

Šilutė – viena garsiausių sporto pasiekimais

Šilutė išskirtinis kraštas – nėra kito tokio mažo miesto Lietuvoje, kuris turėtų tiek šaunių sportininkų ir tiek iškovotų jų medalių, kurie kasmet dedami ant sportinių pasiekimų aukuro. Anot renginio vedėjo Marijaus Budraičio, niekada kilimui į aukštumas nėra ribų, o visada yra kur tobulėti. Kreipdamasis į atvykusiuosius vedėjas sakė, kad mūsų sportininkų dalyvavimas bet kokioje rungtyje – tai vis naujas savęs pasitikrinimas.

„Ši apdovanojimų ceremonija – svarbi visiems, nes būtent besibaigiantieji 2021 metai nenusileidžia žemiau savo sportinių pasiekimų kartele praėjusiems keleriems metams. Nepaisant to, kad pandeminis laikotarpis yra sumaišęs viso pasaulio kortas, mūsų rajono sportininkų pasiekimai kasmet sekami ir laukiami. O ir yra ko laukti, nes mūsų kraštas nėra didelis, bet jau turi pilną olimpinių medalių komplektą: du aukso medalius, iškovotus disko metiko Romo Ubarto ir lengvaatlečio Remigijaus Valiulio, du sidabro medalius, iškovotus R. Ubarto ir lengvaatletės Laimutės Baikauskaitės, taip pat – du bronzos medalius, iškovotus boksininko Evaldo Petrausko ir krepšininko Mindaugo Timinsko. Ir tai – ne pabaiga. Turime ir bronzos medalį, iškovotą parolimpinėse žaidynėse.

Šio trofėjaus parnešėjas – Artūras Jonikaitis, Lietuvos vyrų golbolo rinktinės narys“, – pasakojo M. Budraitis.

Susirinkusius sportininkus bei jų trenerius sveikino ir rajono meras V. Laurinaitis bei Sporto reikalų komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas. Abu jie pasidžiaugė, kad mūsų krašto sportininkai – ambasadoriai, kurie garsina Šilutės kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Išdalijo per 9 tūkst. piniginių premijų

Simbolinėje Didžiosios salės vietoje, kur stovi išrikiuotos rajono seniūnijų vėliavos, ir buvo apdovanoti visi iškiliausi rajono sportininkai bei jų treneriai.

Pirmieji atsiimti mero padėkų ir piniginių premijų pakviesti automobilių sporto varžybų nugalėtojai. Tai Rytis Gurklys ir Ligitas Kordušas (abu – I vieta 2021 m. Lietuvos automobilių ralio kroso čempionate), Valdas Mikužis ir Alvydas Samoška (abu – II vietos minėtame čempionate laimėtojai) ir treneris Kazimieras Gudžiūnas.

Pagerbti stalo teniso nugalėtojai:  Matas Vilkas už II vietą Lietuvos suaugusiųjų stalo teniso čempionate bei treneris Jonas Piekautas.

Už pasiekimus irklavimo varžybose apdovanota Lidija Rimkutė (III vieta Lietuvos suaugusiųjų irklavimo čempionate) ir jos treneris Romualdas Drungilas.

Premijos ir padėkos įteiktos lengvaatlečiams. Apdovanojimų atsiimti buvo pakviesti Osvaldas Gusčius (I vieta Lietuvos jaunimo čempionate, trišuolio rungtis), trenerė Lina Leikuvienė, Gintarė Paulauskaitė (I vieta to paties čempionato rutulio stūmimo rungtyje), Marius Rudzevičius (I vieta čempionato ieties metimo rungtyje), treneris Bronius Mulskis.

Įvertinti ir Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate pasiekimus nuskynę šilutiškiai: Lorenas Matevičius (III v.), Osvaldas Mamčenkovas (II v.), treneris Liudas Čičirka, Tomas Li-čin-chai (I v.), treneris Laimas Li-čin-chai.

Už pasiekimus Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionate apdovanojimus atsiimti pakviesti: Austėja Aučiūtė (I v.), Agnė Kilpienė (II v.), Renata Aleknaitė (II v.), treneris Vincas Murauskas.

Gausybė padėkų ir premijų išdalinta Lietuvos nacionalinio rankų lenkimo čempionato nugalėtojams.

Tai – Solveiga Dulkytė (III v.), Vitoldas Šiaudvytis (I v.), Valteris Kupčikovas (III v.), Vilija Parnarauskienė (I v.), Eglė Grišinaitė (I v.), Justinas Norvaišas (II v.), Aurimas Šikšnius (I v.), Rokas Dlugoborskis (I v.), Edvardas Freitakas (III v.), Algimantas Geryba (III v.), Ernestas Pėža (III v.), Eglė Vaitkutė (I v.), Tomas Agintas (III v.), Julija Jančauskaitė (II v.), Greta Klašiūtė (II v.), Inga Parnarauskaitė (I v.) ir treneris Aleksandras Pancerovas.

Už laimėjimus Lietuvos dziudo čempionate pagerbti Artūras Kudrešovas (I v.), Justas Pauparis (III v.), Edvardas Sagalec (III v.), treneris Rimvydas Lukošius.

Išskirtinio apdovanojimo sulaukė Sandra Montvilė, daug pasiekusi ekstremalaus sporto varžybose: I vieta, „Alfa run“ Lietuvos suaugusiųjų bėgimo čempionate. Ji apdovanota ir dar vienu apdovanojimu, nes visuomenės balsavimu šiemet yra išrinkta populiariausia rajono sportininke. Padėka ir piniginė premija įteikta ir Sandros treneriui  Dainiui Liutkui.

Specialiaisiais prizais paskatinti apdovanoti Artūras Jonikaitis (Lietuvos vyrų golbolo rinktinės narys, 2021 m. Tokijo parolimpinėse žaidynėse užėmęs III vietą), Edgaras Skurdelis (V vieta Pasaulio bokso čempionate).

Atsisveikinant su kraštą garsinančiais sportininkais jiems palinkėta, kad ir 2022 metais nenusisuktų fortūna, o Šilutė ir toliau skambėtų ne tik kaip skaniausios rūkytos žuvies kraštas, bet ir svarbiais sportiniais pasiekimais.