Veiklą pradėjo nacionalinė GMP tarnyba

Liepos 1 d. oficialiai darbą pradėjo naujoji nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Per 2 metus įgyvendinus GMP pertvarką, atskirai veikusios 48 stotys sujungtos į vieną tarnybą su būstine Kaune. Sukūrus naują organizaciją gyventojams pagalba bus teikiama vadovaujantis vienodais standartais, darbuotojams bus gerinamos darbo sąlygos.

Naujosios tarnybos administracija veikia Kaune, ji turi padalinius Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose, kurie koordinuos stočių veiklą. Tarnyba vienija beveik 3000 gydytojų, paramedikų, vairuotojų, kitų specialistų ir yra viena iš didesnių darbdavių šalyje.

„Teikiant greitosios medicinos pagalbos paslaugas buvome bene paskutiniai Europos Sąjungoje, kurie neturėjo vieningos tarnybos. Dabar situacija keičiasi ir nelieka pilkųjų zonų, kur gyventojai nesulaukdavo pagalbos arba jos sulaukdavo ne laiku. Padėtas pagrindas moderniai, europietiškai greitosios nacionalinės tarnybai, kur visi jaustųsi saugiai – ir darbuotojai, ir pacientai“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

GMP tarnyba pagal savo veiklos mastą yra viena didžiausių sveikatos sistemos organizacijų. Vien pernai į GMP dispečerines gyventojai kreipėsi beveik milijoną kartų, išvykimų skaičius viršijo 714 tūkstančių, beveik 678 tūkstančiams buvo suteikta medicinos pagalba.

„Kiekvienas nori dirbti šiuolaikiškoje, patikimoje organizacijoje. Greitosios pagalbos darbuotojui – tai moderni technika gyvybėms gelbėti, nuolatinis žinių atnaujinimas, darbas su reikiamo dydžio komanda, orios ir saugios darbo sąlygos, aiški motyvacinė bei karjeros sistema. Sieksime būti patrauklūs ir būsimiems darbuotojams, kurių reikės ir dėl paslaugų plėtros, ir dėl natūralios esančių darbuotojų kaitos“, – sakė GMP tarnybos vadovas N. Mikelionis.

Vieningai GMP tarnybai skirtos ES investicijos siekia apie 50 mln. eurų. Jos bus panaudotos infrastruktūrai ir patalpoms atnaujinti, įskaitant naujus GMP automobilius su modernia įranga, skaitmenizavimui, GMP specialistų mokymams ir vairuotojams perkvalifikuoti.

Pagal SAM inf.