Visa tiesa apie Šilutės trolį. Kas jis?

trolisNetikėtai ir nežinia iš kur įsiveržęs į Šilutės visuomenės gyvenimą, JIS virtualioje aplinkoje bemat užkariavo daugelio simpatijas. JIS drąsiai apnuogina teisybę, tiesmukiškai, atvirai ir taikliai parodo, KUR, KAIP ir KUO mes gyvename.

Šilutės trolis tapo ne tik kai kurių jo pabaksnotų herojų medžioklės objektu, bet ir būtybe, kuriai siūlomi nemaži pinigai. Tačiau JIS – ne pasakų veikėjas, kuris stovi ant tilto ir reikalauja mokesčio. Trolis neima pinigų už savo veiklą, jam didžiausias atlygis – matyti kitų šypsenas bei juoką, išreikštą per įvairias emocijų ikonas ar tiesiog teksto simbolius.

Beje, Troliui lygiai taip pat skauda dėl įvairių neteisybių, o gal net labiau.
Žinote, kas yra Šilutės trolis? JIS – vienas ar jų daug? Laikraščiui „Šilutės naujienos“ Šilutės trolis sutiko duoti išskirtinį interviu. Tad susipažinkime su Šilutės troliu.

 Iš kur atsirado Šilutės trolis?trolis1

– Šilutės trolis yra sukurtas personažas. Mano paties nuomonė ne visada sutampa su JO nuomone. Šiam personažui iki tikro trolio dar toli, JIS per daug švelnus. JIS nekuria destrukcijos, JIS ieško tiesos. Išjuokdamas arba pašiepdamas žmogaus ar visuomenės ydas, pasitikrina, ar tik JIS vienas taip mąsto, ar ir daugiau žmonių. Principas paprastas – kuo mažiau tuščiažodžiauti, įkelti iliustraciją „ant ribos“, kurią galima suprasti įvairiai (bet kažkodėl visi supranta taip, kaip reikia – Trolio pastaba). Trolis nėra žiniasklaidos priemonė ir su ja nekonkuruoja, greičiau jie vienas kitą papildo.

Kaip pastebėjote, stilius yra įvairus: aprašinėtos nuotraukos, įvairūs kuriozai iš mums artimos aplinkos, socialinės įdomybės, na, ir politikų ydų pašiepimas. Tai – socialinis reiškinys socialiniame tinkle. Abejoju, ar JIS daro kokią įtaką.

– Trolio atsiradimo priežastis yra staigi, ar brendo ilgėliau?

– Vienas iš ramybės neduodančių klausimų – kodėl mes gyvename blogai? Ar gerai, ar blogai, sužinome lygindami save su kaimynais ir aplinkinėmis šalimis. Galime užsiimti savitaiga, ieškoti pozityvo  arba ramintis „visur taip yra“. Bet, kai palygini, supranti, kokioje šiknaskylėje sėdime ir kokios perspektyvos mūsų laukia. Mąstančiai visuomenei tai kažkokia forma turi prasiveržti. Troliui sprogo, pamačius kvietimą į „Pamario ožkų“ renginį „Vardan šviesos“. Tai buvo Šilutės aukštuomenės išsityčiojimo aktas. Toliau viskas pasileido spontaniškai – sukurta paskyra su spontanišku pavadinimu.

Pasirinkta savotiška kalbėjimo forma nedaugžodžiaujant. Stengiuosi politikai neduoti daug vietos. Trolyje yra lengvo popso, liaudies kūrybos perlų, socialinių problemų. Ir viskas spontaniškai.

trolis2– Kaip išsirinkai pirmą „auką“?

– Uosto įvykiai. Pirma auka pati mus pasirinko (juokiasi). Čia buvo dr. Sauliaus klaida, kad viešai neperlipo per savo ego, tai leido sukurti daug linksmų istorijų. Asmeniškai mėgstamo herojaus dr. Sauliaus nepažįstu, manęs neskriaudė ir jo nepastatyčiau į daugiausiai kraštui finansinės žalos atnešusį trejetą. Vertinant iš kitos pusės, kažkaip nesueina. Renka atvirukus, viešai rūpinasi krašto paveldu, bet realiai jo turimi pastatai griūna. Arba paskutiniai atvejai, kai su nusamdytu advokatu kabinėjasi prie vietos žurnalistų žodžių. Spalvinga asmenybė.

– Kas yra Šilutės trolis? Cinikas? Kvailys? Juokdarys?

– Mąstytojas, užsidėjęs klouno kaukę. Žinoma, tai juokinga, bet tas juokas neša žinutę.

– Tau skauda? Dėl ko labiausiai?

– Žinoma. Visiems skauda. Kai samdinys darbovietėje perka lemputę už asmenines lėšas, nes „nėra pinigų“, o tuo pačiu metu mato, kaip neaiškia kryptimi dunda pilni vagonai. Mes jau visi mokame už ypač žemos kvalifikacijos politikų klaidas. Įvairiomis formomis ir labai brangiai. Ir mokėsime dar brangiau. Tai svarbu gyvenimo kokybei. Jauni žmonės emigruoja ne dėl to, kad nėra naujų šaligatvių, o dėl nuo žmonių užsibarikadavusios valdininkijos.

Nebenoriu toliau gyventi tokioje sistemoje. Aukštus postus užima ne protingiausi, o gudriausi lošėjai. Tarybos nariu gali būti bet kas, o tie „bet kas“ diktuoja Savivaldybei pavaldžių įstaigų specialistams, vadovams, kurių kompetencija žymiai aukštesnė.

– Tu viską matai ir girdi, vienu metu tarsi esi keliose vietose. Kaip tai sugebi padaryti? O gal tau padeda ir kiti žmonės?
trolis3
– Mūsų yra daug. Esame sukūrę informatorių tinklą, turime žmonių kiekvienoje partijoje, žiniasklaidos priemonėse, statybų firmose, „Šilutės būste“, Savivaldybės koridoriuose. Ką aš žinau, žino visi. O bendraujant su įvairių sferų žmonėmis nesunku pagauti kontekstą, kas vyksta aplinkui. Troliui nemažai medžiagos atsiunčia žmonės, kurių net nepažįstu. Kaip administratorius už tai jiems esu labai dėkingas ir pageidaujant garantuoju anonimiškumą.

– Šilutės trolis įžeidinėja ar provokuoja?

– Provokuoja, nors tinkamesnė sąvoka – apnuogina. Kuriamą įrašą pasveriu klasikiniu karikatūros apibrėžimu. Domina socialiniai dalykai, viešosios erdvės ir vieši žmonės. Stengiuos neliesti privatumo ir valstybės tarnautojų (nebent patys prisiprašys). Gerbiu žmogaus pasirinkimo laisvę gyventi, kaip nori.

– Žmonės stengiasi įminti, kas tu esi TAS žmogus. Tau patinka, kad paprastieji tave palaiko, tavimi žavisi? Tu tuo mėgaujiesi?

– Sunku pasakyti, nežinau, ką apie tai galvoja kiti…
Intuityviai jaučiu, kad dalies šilutiškių esu mėgstamas, nes pasakau tai, ką žmonės nori išgirsti. Gaunu daug kvietimų susitikti, bet dar negaliu, nes iš Kinijos neparkeliavo lateksinė „Grumpy cat“ kaukė.

– Nėra abejonių, kad prasidėjo savotiška „raganų medžioklė“, tai yra Šilutės trolio medžioklė. Sulaukei grasinimų?

– Keletas šmikių gaudo Trolį. Taip elgiasi visiški provincialai. Vienas herojus grasino teismais, bet jo neapgalvotas impulsyvumas atsisuko prieš jį trolis4patį. Priežasčių nežinau, mano aplinkos ratas nesikerta su „elito“ ratu, savo ausimis nieko negirdėjau.

Jei politikas yra nežinomas ir apie jį nekalba, tai didžiulė problema.

Profesorius K.Komskis viename interviu kaip vieną iš nesėkmingo partijos pasirodymo į EP priežasčių minėjo trolių trūkumą socialiniuose tinkluose.
Jei politikai mano, kad Šilutės trolio mintys yra pavojingos, tai turi suvokti, kad dalies visuomenės mintys yra tokios pačios. Protingi kritiką analizuos.

– Ar neatsitiks taip, kaip jaučiu, kad netikėtai atsiradęs, lygiai taip pat ir išnyksi?

– Jūs gerai jaučiate. Gali būti, kad atsibos, taps nebeaktualu arba nusivažiuosiu į lankas ir būsiu užmėtytas kepurėmis. Nieko neplanuoju apie ateitį.

– Kandžioji bene visus politikus. Kokios Trolio politinės pažiūros?

– Nepriklausiau ir nepriklausau jokiai politinei partijai. Vertinu laisvę. Bet ir neapsimetinėsiu diplomatu, turiu aiškias pažiūras.

– Artėjant tiesioginiams rinkimams į merus Šilutėje pasipylė kandidatų kaip grybų iš po lietaus. Ar Trolis mato iš jų tą, kuris tikrai vertas būti meru?

– Mūsų personažas pirmenybę teiks humaniškiems, individualų mąstymą turintiems kandidatams. Tiksliau padės apsispręsti rinkimų kampanija. Žmogaus, kuris privalėtų būti meru, kovoje nepamatysime. Galiu apibūdinti: jis yra aukštas ir šlubuojantis, gyvena akmenimis grįstoje gatvėje.

{jcomments off}