„Bėgam aplink Šilutę 2012!” programą teko keisti (foto)

"Bėgam aplink Šilutę 2012!". / Organizatorių nuotr.Jau antrus metus iš eilės Jaunimo organizacijos DARBAS Šilutės skyrius, siekdamas paminėti Šilutės miesto gimtadienį ir Pasaulinę nerūkymo dieną, organizavo renginį „Bėgam aplink Šilutę 2012”.

Šiemet  buvo planuota, jog bėgikai nesivaržys dėl pirmos vietos, o tiesiog visi bėgs drauge ir bėgimą pirmiausia skirs savo miestui – Šilutei. Bet sena patarlė sako – žmogus planuoja, o Dievas juokiasi…

Bėgo jaunimas ir veteranai

Susirinkusius dalyvius pasveikinti atskubėjo miesto šeimininkas Raimundas Steponkus. Po gražių seniūno linkėjimų neplanuotai, gausiai susirinkusių dalyvių prašymu, bėgikai buvo suskirstyti į dvi grupes. Vieni jų tarpusavyje lenktyniavo, kiti – tiesiog bėgo drauge ir bėgimą dovanojo Šilutei. Simbolinį maratoną bėgo ir jaunimas, ir veteranai.

Distancija prasidėjo ir baigėsi prie Tilžės gatvėje esančio parkelio. Dalyviai bėgo Lietuvininkų, Klaipėdos, Pramonės, Geležinkelio gatvėmis.

Merginų grupėje pirmoji finišą pasiekė penkiolikmetė Aistė Noreikaitė. Ji distanciją įveikė per 27 min. ir 38 sek. Tik viena sekunde nuo laimėtojos atsiliko Giedrė Lukšaitė.

Tarp vyrų niekam nepavyko įveikti švėkšniškio 57-erių metų Broniaus Venclovo (20 min. 29 sek.). Paskui šį greitakojį atskubėjo Eimantas Ciparis iš Žemaičių Naumiesčio. Netrukus pasirodė ir buvęs kariškis Romas Škadauskas, šilutiškiai Šarūnas Bladika ir Edvardas Lukošius.

Renginio metu apdovanoti penkių nominacijų nugalėtojai. Nominacija „Jauniausias dalyvis” skirta aštuonmetei Gintarei Skabarskytei. Labiausiai patyrusiu bėgiku pripažintas Bronius Venclovas. Linksmiausias bėgikas buvo Romas Lukošius, o veržliausias bėgikas – Eivydas Voveris. „Draugiškiausių dalyvių” nominacija atiteko Šilutės šaulių 8-ajai kuopai, kuri padėjo mažiesiems įveikti 5 kilometrų distanciją.

Nugalėtojai ir nominantai apdovanoti atminimo taurėmis ir padėkomis.

Toks bėgimas reikalingas

Renginio organizatoriams dėkojo B.Venclovas ir teigė, jog tokio bėgimo Šilutei tikrai reikia. Daugybę metų draugaujantis su bėgimu vyras jaunimui sakė, jog jis vadovaujasi šūkiu „Į startą ir į finišą – tik su šypsena”.

„Labiausiai sužavėjo mažiausieji bėgikai, jie net tuoj pat norėjo bėgimą pakartoti. Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie nori judėti, pabūti drauge”, –  sakė projekto vadovė Lijana Jagintavičienė.

JOD Šilutės skyriaus pirmininkas Edvardas Tutlys džiaugiasi, kad šiemet sulaukta dar daugiau dalyvių, o jo pavaduotoja Vilma Norkutė jau laukia ateinančių metų, kuomet gegužės 31-ąją skyrius vėl organizuos bėgimą aplink Šilutę.

GALERIJA