Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

© silutesnaujienos.lt Į pabaigą eina penktas mėnuo, kai dengtose turgavietėse maisto produktais prekiaujantys žmonės privalo naudotis kasos aparatais.

Ilgai tam priešinęsi Šilutės prekybininkai dabar kantriai maigo mygtukus, tačiau naujove patenkinti nėra.

Prekeivių teigimu, juos tikrinantys Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnai neretai patys sukuria provokuojančias situacijas ir taip renka pinigines baudas. Tuo tarpu VMI teigia, kad šių metų liepos mėnesio pardavimai šalyje padidėjo vidutiniškai 20-30 procentų, palyginti su praėjusių metų liepa.

Šilutės rajone prekyviečių apyvarta išaugo penktadaliu.

Siųs premjerui dovanėlę

Šilutės halėje kalbintos mėsa prekiaujančios moterys pradžioje sakė, kad joms labai patinka nauja tvarka, su kasos aparatais išmoko elgtis greit, nei skaičiuoti, nei vargti nereikia, klientų neerzina kartais nusidriekiančios eilės ir viskas yra tiesiog nuostabu.
Tačiau labai greitai ironijos kaukė nuslydo. Tos, kurios nuo žurnalistų nebėgo, nepabijojo išsakyti kritikos.

„Galvojame A.Kubiliui nusiųsti „dovanėlę“, - į vieną maišą sukratysime visus kvitus, kurių nė vienam klientui nereikia, tegul turisi, gal jam popieriaus trūksta kanceliarinėms reikmėms“, - iš po prekystalių traukdamos maišelius su pirkėjų paliekamais kviteliais kalbėjo prekeivės.

Tokių maišelių moterys per dieną surenka ne po vieną. Jų teigimu, kvito paprašo ir pasiima vos vienas kitas.

Jei anksčiau eilės prie prekystalių driekdavosi dėl gausesnio pirkimo, šiemet priežastys visai kitos.

„Mėsos žmogui reikia, o ne popiergalio“, - piktinosi verslininkės. Pasak moterų, pirkėjai kartais išreiškia nepasitenkinimą dėl susidariusių eilių, todėl neretai savo eilės nebesulaukia - skuba apsipirkti kitur, ypač tada, kai baigiasi popieriaus juosta arba jis užstringa.

Klaipėdos apskrities VMI duomenimis, dėl kvito neišdavimo Šilutės prekyvietėje yra gautas vos 1 pranešimas.

Kaltina provokacijomis

Nuo gegužės 1 d. apskrities prekyvietėse, Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotojo Andrėjaus Cukanovo pateiktais duomenimis, atlikti 88 patikrinimai, 14 iš jų - Šilutėje.

„Patikrinimų metu apskrityje buvo nustatyta įvairaus pobūdžio pažeidimų, iš kurių didžioji dalis - kasos kvito neišdavimo atvejai. Pastebėti ir kiti pavieniai pažeidimai - neturėta prekių įsigijimo dokumentų, nustatyta ir neregistruotos veiklos atvejų.

Dažniausiai pažeidimų nustatoma tikrinant mėsos gaminiais prekiaujančius verslininkus, pažeidimų taip pat buvo užfiksuota ir vykdant daržovėmis bei vaisiais, taip pat žuvimi ir jos produktais prekiaujančių kontrolę“, - sakė A.Cukanovas.

Šilutės halėje prekiaujančios moterys karčių žodžių negailėjo ir tikrintojams. Esą, pastaruoju metu 2-3 kartus per savaitę iš už kampų jas stebintys, civiliais drabužiais vilkintys tikrintojai nevengia kurti dviprasmiškų situacijų.

„Būna, kad užlenda be eilės, paprašo greitai ką nors pasverti, nes neva labai skuba. Nori žmogui padėti, imi ir pasveri, nors jau būna pradėtas mušti kvitas prieš jį stovėjusiam klientui. Tikrintojas čiumpa tai, kas pasverta, padeda pinigus, bet čekio neskuba palaukti, todėl dėl 2 litų pelno gauni 500 litų baudos“, - apmaudo neslėpė moterys.

Apie panašius atvejus girdėjo ir Šilutės halės direktorius Darius Vikarauskas. Direktorius pasakojo, kad pasitaikė atvejis, kada prekeivei buvo skirta 100 Lt bauda už tai, kad neišmušė kvito 60 centų kainavusiai prekei - tikrintojas nusprendė nusipirkti vieną dešrelę.

Prekybininkus piktina ir VMI pateikiami duomenys, neva jų pelnas, įvedus reikalavimą naudoti kasos aparatus, padidėjo penktadaliu.

„Pernai liepos mėnesį skerdieną mes gaudavome po 7,40 Lt už kilogramą, šiemet - po 9,20 Lt, todėl gaminius tenka parduoti brangiau. Įdomu, kodėl VMI apyvartą traktuoja kaip pelną, nors tai visiškai skirtingi dalykai? Jeigu apyvarta per metus sudaro 80 tūkst. Lt, jie aiškina, kad tai yra mano pajamos. Bet už tuos pačius pinigus mes perkame produkciją, kurią perpardavinėjame, todėl pelno lieka vos po 800 Lt per mėnesį. Tačiau net ir nuo tokios sumos norima priversti mokėti PVM“, - piktinosi jauna moteris.

Dirba, nes nėra išeities

„Žmonės dirba, nes dingti nėra kur, darbo tai reikia, o nuomonių visokių yra“, - kalbėjo halės prekeivių situaciją suprantantis direktorius D.Vikarauskas.

Prieš kasos aparatų įvedimą Vilniuje piketavęs ir ne vieną kartą viešai naujovę kritikavęs UAB „Šilutės turgavietė“ direktorius Alfonsas Vanagas dabar teigia, kad jo vadovaujamoje bendrovėje dėl kasos aparatų nesusipratimų nekyla.

„Esame viskuo patenkinti, prekiautojai išmoko naudotis kasos aparatais, jokių problemų nėra“, - sakė jis.

Tačiau tiek halėje, tiek turgavietėje, vos tik įvedus naują tvarką, darbo vietas paliko bent po kelis prekeivius. Tiesa, po kurio laiko jų vietas užėmė kiti.

Klaipėdos AVMI duomenimis, Šilutėje iki rugsėjo 9 d. buvo įregistruotas 91 elektroninis kasos aparatas, 81 gyventojas buvo kreipęsis dėl kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensacijos, o vidutinė prašomos kompensacijos suma siekė 908 Lt.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt