Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

Image - Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

  Profesinio mokymo centras informuoja apie nuotolines konsultacijas dėl galimybės mokytis baigus pagrindinę mokyklą, įgijus bendrąjį vidurinį išsilavinimą arba norint įgyti antrą profesinę

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Klumpes jubiliejus_3Visų šilutiškių (ir ne tik jų) pamėgta, XXL cepelinais garsėjanti kavinė „Klumpė“ kovo 6-ąją atšventė savo 10-ies metų jubiliejų.

Ta proga kavinės šeimininkai padėkos valandėlei sukvietė visus esamus ir buvusius savo darbuotojus, įteikė jiems dovanėles ir padėkojo už tai, kad per tą dešimtmetį padėjo iškovoti cepelinų sostinės vardą, kad „Klumpė“ ne kartą, ir ne du skynė laurus įvairiuose gurmanų inicijuotuose konkursuose.

Tiesa, kartkartėmis tenka išgirsti ir besiskundžiančių, bet tik tuo, kad jiems... cepelinų nebeužteko.

Steigimas buvo avantiūra

„Ačiū jums visiems už šį dešimtmetį“, - taip gausų būrį savo svečių penktadienio vakare pasitiko Šilutės cepelinų sostinės – kavinės „Klumpė“ šeimininkė Virginija Mirauskienė.

Klausiama apie idėjos gimimą, „Klumpės“ šeimininkė prisipažįsta, jog tai buvusi kone... avantiūra. Tuo metu jau du dešimtmečius Virginija su vyru Eugenijumi puoselėjo žaislų verslą. Prisimena, kad jiems tiesiog prireikė greitai kažką įkurti tuščiose patalpose, tad teko svarstyti, kokia dar veikla užsiimti. „Tiesiog imam ir darom“, - tuomet nutarė jiedu.

Tiesa, žaislų verslo vėliau teko atsisakyti, nes, Virginijos žodžiais tariant, jei ką darai reikia daryti gerai, o tai nepavyks, jei imsi blaškytis keliose veiklose.

Kodėl būtent cepelinai, o ne, pavyzdžiui, pica ar sušiai, Virginija nelabai gali atsakyti. Pasak jos, pati visada mėgo patiekalus iš bulvių, neretai su šeima jų paskanauti važiuodavo į kitus miestus. Greičiausia tai ir buvo toji priežastis.

Klausimas, kodėl būtent „Klumpė“, Virginijai ne lengvesnis. Anot jos, greičiausiai todėl, kad klumpės labai susijusios su visu lietuvišku valgiaraščiu ir tiesiog dera su pačia lietuvybe.

Vos per mėnesį Mirauskams tuomet teko ne tik visus kavinės steigimo formalumus sutvarkyti, bet ir suburti kolektyvą. Iš tų šešių pirmųjų darbuotojų šiandien „Klumpėje“ dirba barmenas Darius Einikis. Trumpam išvykusios, jų pačių žodžiais tariant „priimti atgal į šeimą“ pasiprašė Edita Lileikytė ir Justina Stanevičiūtė.
Ypatingą padėką Virginija jaučia pirmajai kavinės vyr. virėjai Irenai Jankienei, taip pat daugybe gerų patarimų prie bendros sėkmės prisidėjusiai Staselei Linkienei.

O šiandien virtuvėje visiems tenka paklusti dabartinių vyr. virėjų Daivos Motiejauskienės ir Lijanos Matuizienės nurodymams.

Bus ir filialas

Prieš 10 metų, kovo 6-ąją duris atvėrusi kavinė neįtikėtinai greitai pradėjo mušti populiarumo rekordus. Skanauti čia gaminamų XXL cepelinų pradėjo sukti ne tik Šilutės rajono, bet ir gretimų miestų gyventojai.

Ir ilgainiui „Klumpės“ populiarumas neišsikvėpė – čia ir dabar nuo ryto iki vakaro pilna lankytojų. Kavinė jau ne kartą užėmė pirmojo dešimtuko vietas tinklaraštininko Riebaus katino rengiamuose skaniausių Lietuvos cepelinų rinkimuose.

Nemažai šilutiškių jau įprato į „Klumpę“ atvažiuoti tiesiog su savo puodais ir paprašyti ir 10, ir 12 porcijų tų XXL, sveriančių net po 370 gramų. Nemažai šilutiškių čia mielai rengia ir asmenines šventes.
„Pasiekėte milžiniško žmonių pripažinimo, tad turėtumėte plėstis“, - raginame verslininkus. Ir jie išduoda, jog galbūt netrukus Šilutėje atvers duris ir „Klumpės“ filialas...

Tikrą skonį kuria rankų darbas

Šiuo metu „Klumpės“ kolektyve 28 žmonės. Į klausimą, kam labiausiai norėtų padėkoti, V. Mirauskienė atsako, jog išskirti negali nė vieno. „Visi mūsų žmonės labai atsakingi darbuotojai ir labai draugiški vienas kitam. Be galo džiaugiuosi, kad jie visi taip stengiasi, neskaičiuoja ką ir kam privalu padaryti: pasitaria, ir kas tuo metu gali, tas ir daro būtiniausius darbus“, - sako ji.

Visgi ir pačią Virginiją nuolat galima sutikti „Klumpėje“. Verslininkė neslepia, kad jai tiesiog patinka čia suktis, bendrauti su ateinančiais žmonėmis, išklausyti jų pageidavimus. Be to, ir pagalbos kolektyvui riekia nuolat, ypač – švenčių ir savaitgalių dienomis. Tuomet kai kada tenka išvirti ir po kelis šimtus cepelinų porcijų, ir dar nepavyksta patenkinti visų norinčiųjų poreikio.

Viena iš „Klumpės“ fenomeno paslapčių greičiausiai yra ir pats gamybos procesas, kurio šeimininkai net nesiekia, kaip šiais laikais įprasta, mechanizuoti. „Nuo A iki Ž viską darome patys, savo rankomis“, - sako Virginija. Vien bulves čia skuta 4 žmonės, o ne automatinė mašina, nes laikomasi nuostatos, kad nors tai ir brangiau kainuoja, tačiau neabejotinai padeda sukurti tikrą cepelino skonį.

O jubiliejinį kovo 6-osios vakarą „Klumpėje“ skambėjo V. Mirauskienės padėkos žodžiai savo buvusiems ir dabartiniams darbuotojams. Skolingi neliko ir jie – taip pat dėkojo ir įteikė gėlių savo vadovei.

Komentarai  

 
#1 Vida 2020-03-18 16:17
Viskas ten būtų lyg ir gerai, bet aplinka baisi, nei vasara, nei žiema, lyg ir ne kalėdos. Sausų puokščių, dirbtinių gėlių, voratinklių ir dulkių. Ateinu retai, bet niekas nesikeičia. Gaila