Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė nušvito naujai

Image - Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė  nušvito naujai

Šimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir

Trečiadienis, 11 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

© silutesnaujienos.ltŠilutės rajono savivaldybės administracijai nesiseka atrasti koncesininko sporto komplekso statybai Šilutėje, Rusnės g. 8A.

Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas specialiai šiam klausimui skirtame posėdyje sakė, kad nei šių metų kovą, nei liepą pretendentų į skelbtus minėto komplekso statybos koncesininko statybos konkursus neatsirado.

Šilutės rajono savivaldybės Taryba dar pernai spalį nusprendė, kad tokį kompleksą - baseiną ir sporto areną - yra tikslinga pastatyti. Svajoti apie tokį kompleksą rajono politikai pradėjo prieš 6 metus, kai rajono meru buvo Arvydas Jakas, o Savivaldybės administracijai vadovavo dabartinis meras Virgilijus Pozingis.

Priminė sąlygas

Ekonomikos ir finansų komitetas susirinko į specialų posėdį sužinoti apie savivaldybės administracijos nuveiktą darbą įgyvendinant Sporto komplekso projekto eigą. Juolab kad ši tema įdomi ne tik rajono politikos senbuviams, kurie dirba Taryboje nuo komplekso statybos svajonės užgimimo, bet ir politikos naujokams Daivai Žebelienei, Vaidui Paviloniui, Alfonsui Vanagui, Dariui Soščekai.

Ekonomikos komiteto opozicijos politikams, ypač Sporto komplekso statybos entuziastams A.Jakui ir A.Balčyčiui, labai norėjosi įsitikinti, kad naujoji Savivaldybės administracijos vadovybė - Ida Vasiljevienė, Raimundas Ambrozaitis ir Dainora Butvydienė - Sporto komplekso idėjos nenumarino ir tęsia darbą.

Administracijos atstovas R.Budrikas supažindino posėdžio dalyvius su galimybių studija „Sporto komplekso Šilutėje sukūrimas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės modeliu“. Šioje studijoje numatyta, kad rekonstravus apleistą sporto kompleksą Rusnės g. 8A, jis būtų pritaikytas įvairių sporto šakų reikmėms, turėtų baseiną, galėtų turėti ir reabilitacijos centrą. Šalia šio pastato planuota pastatyti tarptautinius standartus atitinkančią sporto salę su stumdomomis tribūnomis, pritaikytą ir pramoginiams, kultūriniams renginiams.

Tokio sporto komplekso vertė - apie 20 mln. Lt. Visą komplekso statybų naštą norima atiduoti koncesininkui - įmonei, kuri apsiimtų tokį kompleksą pastatyti ir administruoti. Savivaldybė sutartimi įsipareigotų pirkti baseino bei sporto salių paslaugas Šilutės ir rajono švietimo įstaigų moksleiviams, taip užtikrindama komplekso 25 metų užimtumą ir iš dalies - galimo verslo sėkmę.

Pasak R.Budriko, paskelbus du konkursus koncesininko paieškai, neužsiregistravo nė vienas pretendentas.

Siūlė gundyti investuotojus

Tarybos narys Saulius Stankevičius abejojo, ar tokiems dideliems statybų užmojams šiuo pokriziniu laikotarpiu gali atsirasti investuotojas. Jis mano, kad žymiai patraukliau būtų pritraukti koncesininką, jeigu Sporto kompleksas būtų padalintas į du projektus - sporto arenos ir baseino statybos.© silutesnaujienos.lt

Tokiu pasiūlymu abejojo Tarybos narys Šarūnas Laužikas. Jis sakė, kad pastačius paprastesnį baseino ir sporto salių pastatą, gali nebeatsirasti investuotojo sporto arenai statyti. Š.Laužiko nuomone, reikia surengti naują planuojamo komplekso pristatymą, kviesti potencialius koncesininkus, kalbinti, kad jiems talkintų bankininkai.

Buvo siūlymas atskirti statybos investuotojo ir komplekso operatoriaus funkcijas, kalbėta, kad pastatyto komplekso administravimu galėtų užsiimti Savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga. Tokius siūlymus kritikavo meras V.Pozingis. Jis įsitikinęs, kad privatus operatorius taupiau ir racionaliau išnaudos kompleksą, nei Savivaldybės įsteigta įmonė.

A.Jako nuomone, koncesininko paieška būtų sėkmingesnė, jeigu koncesininkui Savivaldybė užtikrintų teisę gauti papildomą žemės sklypą kitoms investicijoms. Jo nuomone, potencialiems koncesininkams būtų patrauklu lengvatinėmis sąlygomis gauti sklypą kotedžams ar viešbučiams statyti.

Tokių siūlymų patrauklumą neigė S.Stankevičius. Jis sakė, kad investicijos į viešbučių verslą dar 10-20 metų pasmerktos būti nuostolingos.

A.Jakas tikino neseniai kalbėjęs apie galimas investicijas Šilutėje su Ūkio banko vadovais. Šis bankas daug investuoja į sportą, yra prisidėjęs tvarkant Šilutės stadioną. Pasak A.Jako, Ūkio banko vadovai tikino, kad tokia veikla gal ir domintų, tačiau iki šiol niekas nepateikė pasiūlymų.

Todėl A.Jakas daro prielaidas, kad Savivaldybės administracija ir rajono meras per mažai stengiasi ieškodami koncesininko.

Ekonomikos komiteto nariai sutarė Sporto komplekso klausimą svarstyti dar ir išplėstiniame komiteto posėdyje, pasikvietus į jį visų politinių frakcijų vadovus. Administracijai buvo patarta organizuoti naują planuojamo komplekso pristatymą potencialiems investuotojams.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt