Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

TIURINGIJOS ZEMES 1Šilutės rajono savivaldybėje lankėsi oficiali Vokietijos delegacija iš Tiūringijos žemės, vadovaujama Birgit Diezel, Tiūringijos Landtago pirmininkės, Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) narės. Vokiečiai į Lietuvą atvyko paminėti diplomatinių santykių atkūrimo 20-ties metų sukaktį, aptarti Lietuvos infrastruktūrinius projektus, išreikšti susirūpinimą dėl planuojamų statyti atominių jėgainių Kaliningrade ir Baltarusijoje.

Delegacija buvo susitikusi su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininke Irena Degutiene, jos pavaduotoja Virginija Baltraitiene, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariais, lankėsi Lietuvos savivaldybių asociacijoje. Taip pat svečiai pageidavo aplankyti dvi savivaldybes - Šilutės ir Kelmės.

Kartu su p.B.Diezel į Šilutę atvyko Gustav Bergemann, Landtago Draugystės su Lietuva grupės pirmininkas, KDS, Matthias Hey, deputatas, Vokietijos socialdemokratų partijos narys, Marian Koppe, deputatas, Laisvųjų demokratų partijos narys, Matthias Birwolff, deputatas, Vokietijos kairieji, Frauke Bodlak, pirmininkės atstovė spaudai, dr. Harald Mittelsdor, Landtago kanceliarijos aukščiausio rango valstybės tarnautojas.

Šilutės rajono savivaldybėje delegaciją priėmė mero pavaduotoja Stasė Skutulienė. Priėmime taip pat dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotojai Dainora Butvydienė ir Raimundas Ambrozaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, kiti Savivaldybės darbuotojai, Šilutės - Emmericho miestų draugijos narys Antanas Krušnauskas.

Pastaroji draugija šiais metais taip pat minėjo draugystės su vokiečiais 20-metį.

S.Skutulienė svečiams papasakojo apie Šilutės krašto išskirtinumus, tarptautinius ryšius, Savivaldybės tarybos struktūrą, apibūdino Savivaldybės demografinę padėtį, pateikė kitą statistiką, pagrindines sprendžiamas socialines problemas. Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė pristatė įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus, finansuojamus Europos Sąjungos struktūrinių ir kitų fondų.

Svečiai labai domėjosi mūsų Savivaldybės turizmo, kultūros, švietimo, socialinės paramos veiklomis ir jų finansavimu.

Tiūringijos Landtago pirmininkė B.Diezel pažymėjo, kad Tiūringijos žemės parlamente veikia Lietuvos draugų grupė, todėl jie ne tik aktyvūs Lietuvos draugai, bet ir remia bendradarbiavimą savivaldos, kultūros, švietimo, ekonomikos srityse. Tiūringijos sostinė yra Erfurtas, o šioje Žemėje gyvena apie 2,3 mln. gyventojų. Pirmininkė pabrėžė, kad jų problemos - panašios kaip ir Lietuvoje, tiesa, vidutinis atlyginimas ten didesnis – siekia 3000 eurų (Lietuvoje - apie 600 eurų), Vokietijos žemdirbiai gauna bene trigubai didesnes išmokas, savivaldybės finansuojamos geriau nei Lietuvoje. Tačiau ne vien didesnė finansinė parama, pasak B.Diezel, lemia, kad vokiečiai gyvena geriau, bet ir tai, kad vokiečiai - tvarkingi ir darbštūs.

Pagal eksporto ir importo apimtis 2010 m. Tiūringijai tenka 15-oji vieta Vokietijoje: šioje Žemėje pagaminama 1,1 proc. viso Vokietijos eksporto ir gaunama apie 0,85 proc. viso importo. Stipriausios pramonės šakos: elektrotechnika bei optika, medžio, keramikos, metalo apdirbimo, žaislų, mašinų ir transporto įrangos, maisto.

G.Bergemann, kuris lankosi Lietuvoje jau trečią kartą per pastaruosius 10 metų, pastebėjo, kad Lietuvos pasiekimai ir pasikeitimai yra puikūs ir akivaizdūs.

Mero pavaduotoja svečiams įteikė brošiūras apie Šilutės rajono savivaldybę, o Tiūringijos Landtago Pirmininkei ir albumą apie Šilutę iš paukščio skrydžio. Savivaldybės svečių Garbės knygoje pasirašė Pirmininkė ir visi delegacijos nariai.

Vokiečiai lankėsi ir durpių įmonėje AB "Klasmann - Deilmann", Macikuose, H.Zudermano muziejuje, Šilutės pirmojoje gimnazijoje.

Parengta pagal Šilutės r. savivaldybės Komunikacijos skyriaus informaciją.

TIURINGIJOS ZEMES 2TIURINGIJOS ZEMES 3

 

 

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt