Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

Image - Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems  ir nuoširdi padėka

Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus. Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

ukininkaiPenktadienį Kaune pagerbti iš visos šalies kampelių suvažiavę geriausi metų ūkininkai - čia vyko jau 21-ąjį kartą rengiamo konkurso „Metų ūkis 2014“ nugalėtojų pagerbimas.

Šio konkurso šiemetinio rajono turo nugalėtojas - tris darbščiausių mūsų ūkininkų šeimas - į Kauną lydėjo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus vadovai. Visi nuvežti Savivaldybės transportu.

Šilutės rajono „Metų ūkio“ rinkimuose šiemet nugalėjo Juknaičių seniūnijos Gurgždžių kaimo ūkininkai Juzefa ir Petras Tamavičiai. Kartu su jais į Kaune vykusią ceremoniją pakviesti ir II bei III vietų laimėtojai. Pastarieji titulai šiemet atiteko Birutei ir Kęstučiui Žvirbliams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Vanagių kaimo bei šalia Šilutės, Grabupiuose gyvenantiems Rimai ir Aloyzui Raukčiams.


Pasibaigus šiemetinei apžiūrai rajone, ūkių vertinimo komisijai vadovavęs Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda sakė, jog kasmet pastebimas ryškus ūkių kilimas, juose matoma vis daugiau modernios technikos ir gražėjančių pastatų. Žinoma, didele dalimi tai yra Europos Sąjungos paramos įtaka.

Todėl ir išrinkti geriausius iš geriausių ūkių komisijai kasmet būna sunkus uždavinys.

Priminsime, jog Tamavičių ūkiui I vieta skirta už inovatyvumą, už tai, kad jo šeimininkai nuolat dalyvauja įvairiose programose, o pagal primilžius jau seniai pirmauja rajone: viena Tamavičių juodmargė per metus duoda 8300 litrų pieno.

Aukštų rezultatų P.Tamavičiaus ūkis pasiekė ir šalies mastu: tarp 30-50 karvių bandas turinčių ūkininkų jis pagal primilžius yra 30-oje vietoje.

Ūkininkai - jau nebe „runkeliai“

Į finalinį konkurso renginį kultūros ir sporto centre „Girstutis“ suvažiavo ir stambių, kelis šimtus hektarų dirbančių ūkių savininkai, ir vos 15 ha plote ūkininkaujantys žemdirbiai.

Konkurse dalyvavo iš viso 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pradžiugino susirinkusiuosius pažadu, jog kitais metais žemdirbių pajamos turėtų būti didesnės nei šiemet, daugiau jie turėtų gauti ir išmokų.

Ministrė kalbėjo apie agrarinio sektoriaus svarbą šaliai, kuriamas darbo vietas ir didžiulę įtaką gretutiniams sektoriams. „Jūs dirbate visus metus. Adventinis laikas - graži proga nulenkti prieš jus galvą. Linkiu, kad Kūčių vakarą jaukiai praleistumėte savo namuose, tarp artimųjų“, - sakė V.Baltraitienė.

Susirinkusius ūkininkus sveikinęs Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pastebėjo, jog šiemetinių laimėtojų amžiaus vidurkis gerokai mažesnis, nei buvo anksčiau, o tai rodo, jog daugėja jaunų ūkininkų.

Dauguma - 41 proc. - nugalėtojų savo anketose nurodė, jog turi aukštąjį išsilavinimą, daug - aukštesnįjį (30 proc.) ir specialųjį vidurinį (22 proc.) išsilavinimą.

„Visi laimėtojai yra įgiję išsilavinimą - nustokite vadinti žemdirbius „runkeliais“!“ - šią J.Talmanto frazę salė palydėjo plojimais.

Savo kalboje J.Talmantas prisiminė ir nepalankią žiemą, ir Rusijos embargą bei sumažėjusias išmokas. „Neaišku, ko tikimasi iš ūkininko - ar pridėtinės vertės kūrimo, ar besąlygiško taisyklių ir reikalavimų vykdymo?“ - sakė jis. Todėl, anot J.Talmanto, šiandien žemdirbiams ypač reikia stiprybės ir energijos, kad jie išliktų.

J.Talmantui ministrė V.Baltraitienė įteikė simbolinę pasagą, linkėdama, kad dar skambiau aidėtų jo žingsniai ministerijoje, kai jis atvyks kovoti dėl ūkininkų interesų.

Geriausiems žemdirbiams surengtas koncertas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt