Žemės ūkis

UKININKASPirmą kartą per nepriklausomybės metus pamėginta reitinguoti savivaldybes pagal žemės ūkio veiklą. Reitingavimą atliko Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA), įvertinusi savivaldybių teritorijoje esančių ūkių veiklos efektyvumą. 49 savivaldybių reitingo lentelėje Šilutės rajono savivaldybė yra 34 vietoje.

Pakeisti asbesto turinčias dangas bus galima tik gyvenamosios paskirties vienbučiams, dvibučiams ar daugiabučiams namams. / © silutesnaujienos.ltSpalio 23 d. duomenimis, asbestinę savo gyvenamųjų namų stogų dangą keičiantiems kaimo gyventojams jau išmokėta apie 9,4 mln. Lt paramos lėšų.

Parama asbestinės stogų dangos keitimui teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai primena, kad parama mokama tik tuomet, kai pareiškėjai pateikia mokėjimo prašymus ir kitus reikiamus dokumentus.

Mokėjimo prašymai priimami NMA teritoriniuose skyriuose pagal projekto įgyvendinimo vietą.

apleista pievaValstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad artėja termino, iki kada reikia susimokėti žemės mokestį, pabaiga - lapkričio 2 diena. Informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gyventojai, kaip ir praėjusiais metais, gali rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS). Tuos žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos pasiekia klasikiniu paštu.

Šie metai - paskutiniai, kada visiems žemės savininkams yra taikomas 1,5 procento žemės, pagal jos derlingumą, mokesčio tarifas.

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi tvirtinti naujus žemės mokesčių tarifus - pagal rinkos vertę. Mokestis šiek tiek kils eksploatuojantiems naudingąsias iškasenas bei valdantiems žemės ūkio paskirties žemę. Nuo kitų metų už žemę brangiausiai mokės tie, kurie ją turi, tačiau jos nedirba.

andrijauskas kestutisPamario žemdirbių laukuose jau spalio pradžioje nukultos beveik visos grūdinės kultūros - belikusi tik dalis vasarinių rapsų ir grikiai. Lyginant kelerių metų derlingumo duomenis, šiųmetis derlius yra daug didesnis.

Atskiruose ūkininkų laukuose, kur buvo diegiamos pažangiausios technologijos, ne vienas prikūlė iki 5 tonų iš hektaro žieminių ir vasarinių kvietrugių bei kviečių, po 3 tonas žieminių ir 2 tonas vasarinių rapsų. Kiek prastesnis dėl lietingų orų iškultų miežių derlius.

melioracijos grioviai tvarkymasNenorėdama prarasti nepanaudotų europinių lėšų Žemės ūkio ministerija sukūrė ir šiemet pavasarį pristatė naują priemonę melioracijos grioviams tvarkyti. Tikėtasi, kad idėja susilauks didelio Lietuvos ūkininkų susidomėjimo. Tačiau, visos šalies mastu, pirmojo paraiškų rinkimo etapo metu buvo pateiktos tik 99 paraiškos 2,28 mln. litų paramai gauti.

Rugpjūčio 20 d. prasidėjus antrajam paraiškų rinkimo etapui, per mėnesį paramos kreipėsi 25 pareiškėjai, o prašoma paramos suma siekia beveik 750,2 tūkst. Lt. Taigi pareiškėjai šiais metais iki spalio 31 d. dar gali pretenduoti į maždaug 7 mln. Lt paramos lėšas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt