Jaunimo banga

Copy of_Igne_Zarambaite_Pirmojoje_gimnazijoje_copySpalio pabaigoje Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankėsi rašytoja Ignė Zarambaitė. Ji dalyvavo III b klasės valandoje. Ignė - ne tik vaikų rašytoja, parašiusi tris knygas ir dirbanti Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje, ji - puiki pašnekovė, pilna kūrybingų idėjų, galinti mokiniams būti pavyzdžiu kaip surasti save.

Untitled-1 copyMūsų šalies visuomenė mažai naudojasi galimybėmis dalyvauti sprendžiant šalies viešuosius reikalus, yra pilietiškai neaktyvi, pasyviai įsitraukia į pilietines veiklas. Todėl buvo paskelbtas projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurį inicijavo Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos biuras ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Šilutės pirmosios gimnazijos IVd klasės mokiniai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų istorijos mokytoja L.Toliušienė įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą!“.

Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą gimnazistai apdovanoti prizu - pažintine kelione į Europos Parlamentą Briuselyje.

naumiestiskes gabijos_naujokaites_kelioneVaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamo respublikinio vertimų ir iliustracijų konkurso „Tavo žvilgsnis“ dalyviai, kelerius metus iš eilės tapę laureatais, gavo puikią dovaną - pilną įspūdžių kelionę į Čekiją ir Slovakiją. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos IVg klasės mokinė Gabija Naujokaitė buvo viena iš laimingųjų, keliavusių kartu su kitais konkurso nugalėtojais iš visos Lietuvos.

kino kureju_kelione_i_vilniuMinint rašytojo Hermano Zudermano 160-ąsias gimimo metines, Šilutės kultūros ir pramogų centras surengė trumpo metražo dokumentinių filmų (filmuotų siužetų) konkursą „Mano kraštas - Mažoji Lietuva“.

Visi konkurso dalyviai gavo puikią dovaną - kelionę į Vilniaus kino klasterį.

2 biblioteka_lyderystes_akademijaSpalio mėnesį visoje Europoje vyksta tarptautinė kampanija „Time to Move“, kviečianti jaunus žmones daugiau sužinoti apie tarptautines mobilumo galimybes. Šiemet prie šios akcijos prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, vykdanti Jaunimo informavimo taško veiklą.

Ukmergės naujienos