Spaudos projektas

simtmecio grilis_3Likus 100 dienų iki Vasario 16-osios, kuomet visa Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį, Šilutė originaliai paskelbė šimtmečio šimtadienio startą, nuvilnijusį per visą Lietuvą.   Projekto „Šilutė švenčia šimtmečio šimtadienį“ sumanytojai vėlų antradienio vakarą kvietė apkabinti Tėvynę  žodžiais naktiniuose poezijos skaitymuose „Šimtmečio eilės Non-Stop“.  

Trečiadienio rytą į išskirtinę kelionę laiku pakvietė „Šimtmečio autobusas“. Kelionės dalyviai išgirdo unikalių istorijų apie Šilutės krašto žmones ir jų indėlį atkuriant bei išsaugant Lietuvos valstybingumą.  

 

Ar įmanoma atlikti šokių judesius pagal lietuvių liaudies muziką? Šilutiškiai įrodė, kad taip! Trečiadienio vidurdienį profesionalūs instruktoriai pravedė linksmą treniruotę pagal aranžuotą lietuvių liaudies muziką.

Šimtmečio šimtadienio renginių ciklą Šilutėje užbaigė „Šimtadienio grilis“, kuriame miestiečiai ir seniūnijų gyventojai kartu kepė grilio patiekalus, dainavo ir šoko, išbandė jėgas įvairiose rungtyse.

 

zudermano draugija_vytautas_toleikis_sveciuoseNenustojančio lietaus merkiamą antradienio vakarą pasaulinio garso rašytojo Hermano Zudermano gimtajame name, Macikuose, švietė jo memorialinio kambario langai, kvepėjo kava. Čia Reformacijos dieną (spalio 31-ąją) susitiko istorijos ir kultūros puoselėtojai iš Šilutės ir Vilniaus.

Šilutės H.Zudermano draugijos nariai į gimtuosius rašytojo namus pakvietė Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokytojo, eseisto, istorijos tyrėjo Vytauto Toleikio suburto „Vaikščiotojų“ klubo narius, kurie šią savaitę paskyrė ekspedicinei veiklai - lanko krašto senbuvius, gyvenančius Pagėgių, Šilutės, Klaipėdos savivaldybėse, ir užrašo jų atsiminimus apie šviesios atminties Šilutės evangelikų liuteronų kunigą Ernstą Rogą (1929-2010), apie Klaipėdos krašto gyventojų likimus.

Velines Naumiescio_2Žemaičių Naumiestyje jau tapo tradicija, kad kiekvienais  metais artėjant Vėlinėms mokyklų bendruomenės, seniūnijos darbuotojai bei bendruomenės aktyvas tvarko kapines, lanko užmirštus kapus. Tarp jų yra ir nusipelniusių Žemaičių Naumiesčiui žmonių - kultūros ir meno šviesuolių, vienuolių, kareivių - ar tiesiog čia gyvenusių naumiestiškių užmiršti kapai.

2 ramuciu_biblioteka_astrauskienes_parodaF.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko švėkšniškės fotomenininkės Violetos Astrauskienės darbų parodos „Čia gyveno ir kūrė menininkai Jakševičiai“ pristatymas, kuriame dalyvavo ir pati autorė.

budraitis juozas_arlauskiene_1Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, tęsdama kūrybinių susitikimų ciklą su žinomais rašytojais, įvairių meno šakų kūrėjais, nusipelniusiomis asmenybėmis, galinčiomis pasidalinti gyvenimo bei veiklos patirtimi, vėl pakvietė kultūros renginių lankytojus į susitikimą.

Visada ypač malonūs yra susitikimai su kraštiečiais, kurių gyvenimas ar kūryba siejasi su Pamario kraštu bei Šilutės miestu. Šį kartą bibliotekoje svečiavosi buvęs švėkšniškis, legendinis kino, televizijos ir teatro aktorius, fotografas, kultūros diplomatas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Juozas Budraitis.

Ukmergės naujienos