Spaudos projektas

9misiuliai auksines_vestuvesGegužės 1-ąją iškilminga buvo Vainuto bažnyčioje - čia auksines vestuves šventė garbi šio krašto pora Aldona ir Antanas MISIULIAI.

Sveikinimus priiminėjantys plačiai visoje apylinkėje žinomi vainutiškiai tądien visus žavėjo ne tik savo tautine apranga, bet ir laime švytinčiomis akimis, ir tuo, jog buvo itin pakiliai nusiteikę. Jie ir neslėpė: šios datos labai laukė, nors... atėjo ji taip neįtikėtinai greit... Ir - kas žino - gal kaip tik todėl tariant priesaikos vienas kitam  žodžius ir išdavikė ašara abiem ištryško?..

Su „Šilutės naujienomis“ besidalindami ilgo ir darnaus buvimo kartu paslaptimis Aldona ir Antanas buvo atviri: gyvenimo kelias nebūna tik rožių žiedlapiais nubarstytas, per pusšimtį metų tenka ne tik džiaugsmo,  bet ir skausmo ašarą nubraukti, ir atleisti.

Bet atleidimas atsiperka - dovanoja stabilumą ir meilės prisipažinimus net ir žilo plauko sulaukus.  

Degesis 4Kai nemačiom pro šiurkštų abejonių grumstą prasikala pavasaris, kai norisi iš naujo įkvėpti žaliai sproginėjančių medžių aromato, klausytis sugrįžusių paukščių čiulbesio, svaigintis šiuo gražumu, susilieti su juo, godžiai srėbti tą daugybę garsų garselių, sutinkame „vaikštinėjančią“ Bibliotekų savaitę ir ieškančią savo bičiulių.

 

1eicienes paroda_deguciaiDegučių biblioteka meno mėgėjus pakvietė į Žalpių kaime gyvenančios Vilijos Eičienės fotografijos darbų parodos „Gamtos akimirka“, pristatymą. Paroda skirta Lietuvos nacionalinei bibliotekų savaitei „Kartu mes kuriame ateitį“.

syliu biblioteka_edukacinis_uzsiemimas7Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Šylių bibliotekoje vyko susitikimas su kūrybinga inkakliške Virginija Rukšnaitiene. Jo metu pristatyta autorės kvilingo darbų paroda „Ir pražydo visos gėlės...“ bei vyko edukacinis kvilingo užsiėmimas.

SAKTARPIS 1Rusniškiai bene pirmieji rajone pradėjo Šilutės savivaldybės gyvenviečių švenčių maratoną ir savaitgalį surengė Šaktarpį. Tiesa, ši šventė buvo planuota visu mėnesiu anksčiau, nes įprasta, jog Šaktarpis švenčiamas iškart po ledonešio - besibaigiant žiemai.

Tačiau šiemet šventę teko atidėti dėl nesibaigiančio potvynių maratono, mat tikruoju Šaktarpio metu šventėje būtų galėję dalyvauti tik patys rusniškiai, nes Rusnės sala vandenų dar buvo atribota nuo Didžiosios Lietuvos, kelias į ją žemiausioje vietoje buvo pusmetrį po vandeniu.

Šiemetinė šventė buvo išskirtinė tuo, kad joje trūko šviežios žuvies,nes jau įsigaliojo draudimai žvejybai. Užtat netrūko šeimininkų išmonės vaišinant svečius kitokais patiekalais, užtenkamai buvo šokių, dainų ir atrakcijų.

Ukmergės naujienos